0

Wiosenny pulower z resztek.

Zobacz blog

Szycie dla dzieci jest piękne.

I nie chodzi tu tylko o to, że szyje się dla dzieci, które są z tego powodu nierzadko dużo bardziej wdzięczne niż dorośli. Szycie dla dzieci jest piękne również dlatego, że szyje się w małych rozmiarach, czyli zużycie materiału jest mniejsze! Piszę tu nie tylko w kontekście ekonomiczny, ale również praktycznym.
Co ma piernik do wiatraka? Ano tyle, że często po szyciu innych rzeczy, zostają ścinki. Za duże, żeby wyrzucić, ale za małe, żeby zrobić z nich coś większego – „konkretnego”. Ale… kto powiedział, że mniejsze też nie może być konkretne?? :>
bezrękawnik na wiosnę

Historia pewnego pulowerka.

Moja Mama już przed świętami Bożego Narodzenia chodziła i powtarzała, że chciałaby kupić Tośkowi pulower.
Taki mały, śliczniutki, który mógłby ubrać i śmigać w nim po domu. Który zasłaniałby nerki i Tośkowy korpusik. Chodziłyśmy razem, oglądałyśmy i NIC. Zero, null, nada! Albo za małe, albo za duże, albo z czegoś czego nie miałam ochoty nawet brać do ręki, nie mówiąc już o tym, żeby ubierać w to jakiekolwiek dziecko. Materiałowy dramat ujmując rzecz najprościej i najbardziej dosadnie.
Tak minęły 4 miesiące, a temat nierozwiązany czekał na happy end. Czekał i się doczekał. Na którychś kolejnych zakupach, kiedy niespodziewanie wrócił, spadło na mnie oświecenie. Szyłam już kiedyś resztkowego królika, a teraz przyszła pora na coś bardziej zaawansowanego. Uznałam, że skoro można uszyć z resztek sukienkę jak zrobiła to Agnieszka, to można też uszyć pulower 🙂 Można by było nawet uszyć i całą bluzę, gdyby resztek było więcej i starczyło ich też na rękawy 😉 Ale nie było, więc został pulower.
Zużyłam zalegający długi i wąski kawałek szarej drapanej dresówki i mikro kawałki czarnego dresu 🙂 Alternatywą dla nich, było zrobienie z nich dresowej kokardy (wiecie dłuuuugie i jeszcze bardziej wąskie ;), tylko nie wiem po co. Tak posłużyły za dolny ściągacz, wykończenie i kieszonkę.
pulower z dresu

bezrękawnik z dresu

pulower z dresówki

Historia brzmi pięknie, prawda? Ale wcale taka piękna nie była 😉 A już najmniej piękne było samo szycie. Moja maszyna powiedziała, że nie chce. 5 warstw dresu jej nie pasowało. 5 – bo obszywałam wszystko dresem jak lamówką. W związku z tym szyłam na maszynie mojej Mamy. Stary Łucznik – z gatunku tych nie do zdarcia. Ale przyznaję, że tu też mieliśmy lekkie problemy w komunikacji. Dowodem jest poniższe zdjęcie i mój „super” odszyty środek :((((  Nitka mi się okropnie plątała na tych dresach mimo dobrej igły i naprężenia nitki. Raz szyło się super, innym razem robił się supeł… Co ciekawe, działo się tak tylko przy „rękawach” – w reszcie miejsc nie było żadnego problemu. Jakieś pomysły o co chodzi??
Po kilkukrotnym pruciu nie miałam już sił i cierpliwości na poprawianie tego, co z takim mozołem udało mi się w końcu przyszyć. Dlatego też jak przyszyłam wierzchnią warstwę i okazało się, że wszystko mi się rozjechało – co widać poniżej, po prostu już się poddałam. Uznałam, że i tak w noszeniu nie będzie to przeszkadzało, i nikt Tośkowi zaglądać w „rękawy” nie będzie.

wykorzystanie resztek materiałów

Uszyłam prawie wszystko, został tylko dekolt do skończenia. Czekał dwa tygodnie, aż w końcu dogadałam się z moją maszyną w kwestii szycia tylu warstw dresu (nagle jednak stwierdziła, że dzisiaj będzie szyć i nie wyć!)
Dekolt skończyłam – przyznaję, że też nie wyszedł tak jak chciałam 🙁 Pofalowało się mimo fastrygowania i wyszło krzywo na łączeniu. Wniosek jest taki, że brakuje mi praktyki w tym temacie i koniecznie trzeba to nadrobić! 😉
Tak czy inaczej, pulower wyszedł jak dla mnie super 🙂 Modelowi te niedoróbki zdają się zupełnie nie przeszkadzać, co więcej, wydaje się być ich zupełnie nieświadomy 😉
Tym razem ochoczo współpracował! U nawet sam kazał się ubrać w nowe ulubione spodnie ;D (aaach jaka to radość dla mamy :D)

jak zrobić pulower z resztek

co uszyć z resztek

No i co myślicie??


Dalej
Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.