polskie-rekodzielo.pl

Blog o biznesie, ciekawostkach i pracy

Biznes

Import z Chin krok po kroku

Import z Chin krok po kroku

Chiny od lat nazywane są wielką fabryką świata. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie w tym kraju powstaje większość używanych przez całą ludzkość przedmiotów.

Oznacza to także, że początkujący sprzedawcy muszą nauczyć się, jak wygląda import z Chin krok po kroku. O czym trzeba wiedzieć, jeśli chce się rozpocząć sprowadzanie towarów z tego kraju?

Import z Chin krok po kroku — jakie towary warto sprowadzać?

Od czego trzeba zacząć zdobywanie informacji na temat importowania towarów z Chin? Oczywiście na samym początku określić trzeba, jakie towary będzie się sprowadzało. Co prawda w Chinach można kupić dosłownie wszystko, lecz nie wszystko opłaca się zamawiać.
Co w takim razie powinno się importować z Chin? Zdecydowanie najlepiej sięgnąć po prostu po sprzęt RTV i AGD, obuwie, ubrania, meble, produkty tekstylne, zabawki, gry, ale nawet po akcesoria sportowe czy też rekreacyjne.

Jak znaleźć dostawcę?

Jeśli wiemy już, jakiego rodzaju towary mamy zamiar importować z Chin, kolejnym krokiem, który trzeba zrobić, jest wybranie odpowiedniego dostawcy. Chiny to ogromny rynek, na którym znaleźć można tysiące przedsiębiorców. Jak pozyskać takiego, z którym robienie interesów będzie opłacalne, ale też bezpieczne?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba, żeby nie kierować się tylko atrakcyjnością ofert. Często oszuści proponują niezwykle niskie ceny, aby skusić naiwnych kupujących. Jak zatem dokonać sprawdzenia swojego kontrahenta? Zdecydowanie najlepiej poszukać na jego temat informacji w internecie. Dzięki temu uda się znaleźć dane, czy jest on uczciwy, realizuje zlecenia na czas i zgodnie z zamówieniem.

Określamy jakość towarów

Powszechnie uważa się, że towary pochodzące z Chin są niskiej jakości, szybko się psują i są tylko stratą pieniędzy. Nic bardziej mylnego, ponieważ z Chin zakupić można również produkty najwyższej jakości, które niczym nie odbiegają od tych produkowanych w Europie.
Szukając informacji, jak wygląda import z Chin krok po kroku, prędzej czy później dotrze się do informacji, że podczas składania zamówień u dostawców kluczowe jest określenie pożądanej jakości produktów. Wiedzieć trzeba, że taka decyzja musi być przemyślana i pod uwagę należy brać swojego klienta docelowego. Jeśli celuje się w sprzedaż dużych ilości po niskich cenach, jakość nie musi być priorytetowa. Jeśli jednak chce się pozyskać klienta bardziej wymagającego, który będzie w stanie zapłacić za dany produkt o wiele więcej, oczekując wysokiej jakości, trzeba o nią zadbać jeszcze na etapie poszukiwania dostawcy.

Import z Chin — jaki transport?

Ostatnią dużą sprawą, której trzeba się uważniej przyjrzeć podczas planowania import towarów z Chin, jest wybranie odpowiedniego transportu. Zależeć od tego będzie nie tylko cena, lecz również szybkość otrzymania towaru.
Nie da się ukryć, że najszybszej można zrealizować dostawę, wybierając transport lotniczy, lecz jest to jednocześnie najdroższe rozwiązanie. O wiele lepiej zatem wykorzystać transport morski. Transportowanie zamawianych towarów w kontenerach może nie jest najszybszym rozwiązaniem, lecz jest zdecydowanie najtańszym, a także najpewniejszym.

Artykuł powstał we współpracy z www.discolm.pl

Udostępnij