0

Wielkanocne inspiracje – jaja z fakturą

Zobacz blogZobacz blog

Dzień dobry wszystkim 🙂
Wielkanoc coraz bliżej, czas najwyższy zmalować jakieś pisanki. Z zeszłorocznych zapasów zostało mi kilka wątpliwej urody jaj z drewna. Wątpliwej, bo wszystkie o gładkiej fakturze zużyłam, pozostały tylko chropowate i nierówne. Nie było mowy, żeby zrobić z nich lśniące gładkie pisanki 🙂
Trzeba ich niedoskonałą urodę wykorzystać, albo zamaskować. 
Jaja pomalowałam najpierw farbami kredowymi, jak wiadomo w przeciwieństwie do akryli dają one matową i szorstką powierzchnię, która nie podkreśliła niedoskonałości. 
Potem otoczyłam je fakturą z pasty piaskowej. Zestaw takich past udało mi się kiedyś kupić w Lidlu i  uważam je do dziś za super zakup.
Na niebieskim jajku rozmazałam pastę palcem, na białym nałożyłam porządnie szpachelką 🙂
Następnie niebieskie jajko wybrudziłam ciemno szarym fluidem akrylowym – zarówno pastę jak i farbę. Fluidy wyglądają niepozornie – ot wodnista farbka z małej buteleczce. Jednak jego nasycenie pigmentami jest niesamowite – pisanka natychmiast nabrała charakteru.
Białe jajko  lekko pomazałam zieloną farba kredową – zależało mi, by nie pokryła ona powierzchni zbyt dokładnie. Dzięki temu powstał nieco marmurkowy wzór na gładkiej części i przypominająca nieco mech struktura na fakturze. Dodatkowo pokryłam je lakierem ultra matowym.
Pozdrawiam serdecznie, życzę Wam radosnych przygotowań i … wiosny 🙂
Ola Wu

DalejArtykuł Wielkanocne inspiracje – jaja z fakturą pochodzi z serwisu Polskie Rękodzieło.

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.