0

Pracujesz, czy nie pracujesz – dokształcaj się, podnoś swoje kwalifikacje.

Zobacz blog

Wysokie bezrobocie wśród nie(do)słyszących i jego przyczyny

Polska jest jednym z krajów UE, w których odnotowuje się wysokie bezrobocie wśród osób nie(do)słyszących. W Polsce za taki stan rzeczy winić należy m. in. niechęć pracodawców do zatrudniania osób nie(do)słyszących wiążącą się głównie z obawą, że nie będą w stanie się porozumieć z niedosłyszącym pracownikiem, bądź nie będą mogli wysłać takiej osoby na szkolenia, czy kursy dokształcające.

Takie obawy są zupełnie bezpodstawne, gdyż z osobami nie(do)słyszącymi z powodzeniem można się porozumieć za pomocą sms-ów, szerokiej gamy komunikatorów internetowych, można również skorzystać z tłumacza języka migowego online. Natomiast coraz więcej oferowanych szkoleń i kursów jest dostępnych na platformach e-learningowych, z których z powodzeniem mogą również skorzystać osoby nie(do)słyszące, szeroki wachlarz takich kursów online oferuje m.in. Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu.

Podnieś swoje kwalifikacje zawodowe. Zainwestuj we własne umiejętności i wiedzę

W sytuacji, kiedy osoba nie(do)słysząca przez długi czas nie może znaleźć pracy, bądź rozważa zmianę stanowiska pracy – warto, aby rozważyła również rozszerzenie swoich kwalifikacji zawodowych. 
Wszystkim osobom nie(do)słyszącym, ale także słyszącym polecam zdobywanie wiedzy w Centrum Rozwoju Personalnego, gdzie myślą przewodnią są mądre słowa: 

„Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, 
ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą” 
– Harv Eker


Podniesienie kwalifikacji zawodowych sprawi, że każda osoba poszukująca pracy stanie się bardziej elastyczna, nie będzie ograniczona do poszukiwań pracy tylko w jednej branży, będzie mogła poszukiwać jej w różnych sektorach, na różnych stanowiskach. 

Znam wiele osób, które we wrocławskim Centrum Rozwoju Personalnego ukończyły nawet po kilka specjalistycznych kursów, a zdobycie prestiżowego certyfikatu dodało im skrzydeł i założyły własne firmy, bądź działają zawodowo w charakterze freelancerów. 

Jakie zyskałam korzyści z ukończenia kursów oferowanych przez Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu?

Moja osoba jest doskonałym przykładem osoby, która po ukończeniu studiów pedagogicznych, po urodzeniu i odchowaniu dziecka przez długi czas nie mogłam znaleźć zatrudnienia w swojej małej miejscowości. Przeprowadzka do innego miasta z wielu rodzinnych względów nie wchodziła w rachubę, zatem szybko zrozumiałam, że w dzisiejszych czasach, aby móc znaleźć jakiekolwiek zatrudnienie – należy nieustannie inwestować w siebie, nieustannie pogłębiać swą wiedzę. 

I tak oto rozpoczęłam przygodę z dokształcaniem się, pogłębianiem swych umiejętności i wiedzy na kursach zawodowych, które kończyły się egzaminem i uzyskaniem zaświadczenia MEN. Pracując już jako grafik komputerowy i wizażystka, rozpoczęłam poszukiwania kolejnej placówki oświatowej, tym razem takiej, która w swojej ofercie posiadałaby szeroką bazę kursów e-learningowych. I tak mój wybór padł na Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu. I ani trochę nie przesadzam twierdząc, że wybór tej placówki był jednym z moich najlepszych zawodowych i jednocześnie życiowych wyborów. Kursy on-line prowadzone przez CRP są prowadzone w taki sposób, że byłam w stanie pogodzić opiekę nad dzieckiem, obowiązki domowe wraz z nauką i pracą freelancera. 

Jaki wybrałam kurs w Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu?

Uznałam, że dla lepszych zarobków warto wzbogacić dyplom stylistki wizażu o certyfikat Beauty Coach‚a, a kurs na takim kierunku znalazłam właśnie w CRP.  Zdobycie wiedzy, kolejnego prestiżowego certyfikatu wraz z zaświadczeniem MEN sprawiło, że mogłam poszerzyć swą ofertę zawodową. Po ukończeniu kursu Beauty Coach (kurs ten osoby zainteresowane mogą znaleźć tutaj: CRP – zdrowie, dieta, uroda) rozwinęłam skrzydła pracując jako grafik, wizażystka i Beauty Coach w jednej osobie, umożliwiło mi to nawiązanie bardzo ciekawych, kreatywnych form współpracy zawodowej. Sukces i satysfakcjonujące zarobki sprawiły, iż rozważam podjęcie nauki na kolejnych kursach w CRP.

Komu polecam kursy prowadzone przez Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu?

Jak wspomniałam wcześniej, kursy on-line polecam m.in. osobom nie(do)słyszącym, aby mogły podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Wiedza na kursach jest przekazywana w naprawdę zrozumiały, czytelny sposób, w trakcie kursu można samodzielnie wykonać notatki, które okażą się pomocne do powtórzenia materiału. 

Kursy w CRP szczególnie przyjazne dla młodych mam!

Zapis na kursy organizowane przez CRP powinny rozważyć także młode mamy, które

martwią się czy znajdzie się dla nich miejsce na rynku pracy, gdy będą już gotowe na podjęcie poszukiwania nowego zatrudnienia, bądź zmianę miejsca zatrudnienia. 

Obecnie w CRP znajduje się aż 50 kursów i ta oferta wciąż się powiększa! Jest zatem w czym wybierać! Poza tym każdą mamę zainteresują także kursy znajdujące się w CRP w dziale psychologia i rozwój osobisty, np. tj. Edukacja, kompetencje rodziców, Rozwój kreatywności dziecka, czy Kariera i macierzyństwo – praktyczny kurs dla mam. Moja bliska koleżanka, mama dwójki dzieci była zachwycona kursem Biblioterapia i bajkoterapia.

Prowadzisz firmę? Zadbaj o edukację swoich pracowników!

Każdy pracodawca, któremu zależy na rozwoju firmy także powinien rozważyć zapewnienie swoim pracownikom dostępu do edukacji. Kursy online są korzystne pod wieloma względami, gdyż oszczędza się czas i pieniądze jakie się traci w przypadku kursów tradycyjnych. 

Jest to także korzystne dla pracowników z niepełnosprawnością ruchową, nie muszą bowiem się martwić dojazdami i barierami architektonicznymi, jakie nierzadko muszą pokonywać, aby dostać się do placówek oferujących kursy stacjonarne.
Ja wkrótce zapiszę się na kilka kolejnych kursów 🙂
Po prostu wiem, że warto. To najlepsza inwestycja!
Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.