0

ostatnio powstała serwetka i biżuteria

Zobacz blog

Ćwiczyłam na małych serwetkach. W końcu postanowiłam spróbować zrobić dużą serwetkę. Koła robiłam samymi słupkami. Brzegi mi się nie podobały. Po brzegu dodałam, więc poziomą bufkę (puff stitch). Te fajne zakończenie brzegów znalazłam na blogu „Kursy krok po kroku – Rękodzieło” o TU. Bardzo inspirujący blog, gdzie można nauczyć się przydatnych wzorów na szydełko. Tak więc pierwsza serwetka doczekała się zdjęć z filiżanką herbatki, czujcie się więc zaproszeni. 🙂 Teraz na chwilę szydełko odłożę i nadganiam mój duży haft oraz planuje wrócić do haftowanych medalionów na chwilę 🙂 Pomysłów mam mnóstwo, więc tylko teraz muszę znaleźć czas na ich realizację.

Jak widzicie nad łączeniami muszę popracować,
aby nie były tak bardzo widoczne, widać to od razu na zdjęciu.

Ostatnio zrobiłam dwie pary kolczyków, które sobie wymarzyłam. Pierwsze są to szklane krople oplecione srebrnym drutem. Wszystkie pozostałe elementy są wykonane ze stali nierdzewnej. Chciałam mieć takie małe, delikatne kolczyki w swojej kolekcji. Kroplę pięknie się mienią kolorami tęczy. Na zdjęciach starałam się maksymalnie uchwycić ich blask. Zdjęcia które wykonałam zgłaszam na wyzwanie fotograficzne o TU., gdzie tematem jest szkło i światło. Chyba po raz pierwszy biorę udział w wyzwani fotograficznym, trzymajcie więc kciuki 🙂

Kolejne kolczyki wymarzyłam sobie latem, jak odnalazłam tutorial o TU. Autorką tego kursu jest Agata Szybalska (Bruxa), która tworzy piękną biżuterię w technice chainmaille, prowadzi blog Z kociołka czarownicy. Biżuterię z kółeczek podziwiam już od dawna. W końcu sama spróbowałam. Nie było łatwo, gdyż na początku nie wychodziło. Odłożyłam więc to na bok. Po jakimś czasie spróbowałam ponownie i się udało odtworzyć wzór. Dobrałam moje kolczyki w niebieską kroplę jadeitu, szklane koraliki i matowe perełki. Kolczyki na lato świetnie się sprawdzą. Całość wykonana ze stali nierdzewnej 🙂 Jestem z nich bardzo dumna, że się udało. Bardzo dziękuje też na naukę Agacie i z miłą chęcią dalej będę kontynuować naukę tej techniki tworzenia biżuterii.

Tyle się u mnie działo ostatnio 🙂
Po więcej zapraszam wkrótce – miłego dnia.


Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.