0

Minionki i filmowe wyzwania

Zobacz blog

Dzieci. Lubię je. I sama czuję się wciąż jedną z nich. Największa kłótnia to ta (jak ostatnio usłyszałam), czyja piłka jest większa. Miłość polegająca na pożyczaniu sobie kredek. Brak odpowiedzialności za cokolwiek. Chyba każdy z nas chciałby powrócić choć na chwilę do tego prostego, beztroskiego świata zabawy. Ja, moja mama i brat przenieśliśmy się w czasie za sprawą animowanego filmu „Minionki”. 


 Fabuła: Minionki: Kevin, Bob i Stuart wyruszają w podróż w celu znalezienia swojego bossa, któremu mogłyby pomóc w realizowaniu złych zamiarów. Trafiają na Scarlett O’Haracz, która, wraz ze swoim mężem Herbem, wymyśla plan przejęcia władzy nad światem. W zamian za pomoc Minionki dostaną, co chcą – sławę, pieniądze i… banana!

Oczywiście prawie przez cały film śmiałam się z tych małych stworzonek. Zdecydowanie jest to świetny sposób na oderwanie się od codzienności. Nie wnosi on może zbyt wiele do życia, więc trzeba podejść do niego z dystansem. Od początku pokochałam te żółciutkie postacie. Z pewnością obejrzałabym je jeszcze raz!

Jedną z wielu moich wad jest niecierpliwość. Kilka razy podejmowałam już różnorakie wyzwania, ale przeważnie kończyły się one fiaskiem. Tym razem sytuacja wygląda inaczej. Nie wiem dlaczego, ale mam nadzieję, że mój zapał w realizowaniu ich nie zgaśnie. Podjęłam dwa filmowe wyzwania. 


Pierwsze wyzwanie KLIK! realizuje się do końca roku. Filmy szukamy sami. Lista podaje nam inspiracje, które pomogą nam w odkryciu prawdziwych perełek. Przeważnie szukamy filmów nagrodzonych jakąś nagrodą, więc wiadomo, że musi być on na konkretnym poziomie.


Czas realizacji drugiego wyzwania KLIK! jest kilka miesięcy krótszy. Jego autorka proponuje, abyśmy odświeżyli sobie pamięć lub poznali na nowo polskie filmy w ciągu tego lata. Jest podana lista konkretnych filmów, aczkolwiek możemy ją sami modyfikować. Uważam, że to świetny pomysł ze względu na to, że nasze filmy doceniane są coraz częściej za granicą, a my sami nie mamy niekiedy świadomości kulturowej. 


Oglądaliście „Minionki”? 
Bierzecie lub weźmiecie udział w którymś challenge’u? Chcielibyście, abym pokrótce opisywała filmy, które obejrzałam? 🙂


Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.