0

kocyk do leżakowania

Zobacz blog

Mój młodszy syn jakiś czas temu zaczął chodzić do przedszkola. Początkowo odbierałam go w południe, lecz przyszedł moment, że zaczął zostawać dłużej, a co się za tym kryje, również leżakować. W związku z powyższym dostałam zamówienie na kocyk, koniecznie w paski. 

Włóczka: Red Heart Lisa 
Druty/szydełko: druty 4,5 mm 

Koc praktycznie w całości to oczka prawe i ścieg gładki.

Jedynie brzegi kocyka są zrobione ściegiem francuskim, żeby kocyk się nie zwijał. 
Na koc wykorzystałam resztki włóczki po zeszłorocznym temperature blanket. Głównymi kolorami są niebieski i granatowy. Dodałam do nich kremową włóczkę i po jednym pasku koloru bordowego, czerwonego, żółtego i zielonego. Wydaje mi się, że dzięki temu kocyk się fajnie ożywił. Nie do końca pasują mi tutaj kolory żółty i czerwony. Mogłyby być nieco mniej ostre. Niestety miałam tylko takie, a czasu na dokupienie czegoś innego brak. 

Czasu było mało, bo miałam zaledwie parę dni. Koc musiał być nieco większy, bo syn to już czterolatek, więc malutki jak dla noworodka odpadał. Ostatecznie rozmiar jest w porządku (110 x 60 cm), ale gdyby był jeszcze nieco większy też by nie było źle. 

Najważniejsze, że zdążyłam, a syn zaakceptował koc i ochoczo wziął go do przedszkola. Początkowo codziennie kazał go brać ze sobą razem z poduszką do domu, ale po jakimś czasie oswoił się i pozwolił na zostawienie go na półce na miejscu.
Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.