0

Festyn żeglarski i niespodziewane podium

Zobacz blog

Tydzień temu, jak co roku, odbył się w moim mieście festyn żeglarski. Podczas wcześniejszych lat to wydarzenie połączone było z Motorowodnymi Mistrzostwami Polski, a ostatnio nawet Europy. Tym razem publika musiała zadowolić się jedynie regatami w klasie Optymist i to przy skromnych powiewach wiatru.

Ze Stowarzyszeniem Rozwoju Żeglarstwa „Stanica” jestem związana już od dobrych kilku lat. Kiedyś odbywały się tam obozy, na które przybywała młodzież i dzieci z różnych województw naszego kraju. Przy wykwalifikowanej kadrze można było nauczyć się tej, jakże wspaniałej, umiejętności, jaką jest żeglarstwo. Dzięki niemu rozwijamy w sobie wiele cech charakteru, tj. odpowiedzialność, cierpliwość czy uświadamiamy sobie potęgę świata, żywiołów, a przy tym maleńkość człowieka. 

Na optymistkę nie wsiadałam od trzech lat. Przez ten czas przerzuciłam się na windsurfing. Jednak, gdy w dniu festynu przyjechałam na miejsce, aby kibicować swojemu bratu, dostałam propozycję wzięcia udziału w wyścigu. Nie za wiele pamiętałam teorii. Musiałam podpytać się o wiele spraw moich młodszych kolegów i koleżanki. Zgodziłam się, nie wymagając od siebie zupełnie niczego. I chyba właśnie to przyniosło mi nieoczekiwany sukces.

Zajęłam trzecie miejsce, zaraz za moim bratem. Oprócz pucharów dostaliśmy wspaniałe nagrody (nie wiem jak nazwać latarkę, którą można również podładować telefon xD). Pierwsze miejsce wywalczyła Agnieszka, która znakomicie poradziła sobie przy prawie że flaucie. Otrzymała Power Bank, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. 


Festyn żeglarski to wydarzenie szczególnie dla rodzin. Jest wiele atrakcji i konkursów dla dzieci, tj. przeciąganie liny czy rysowanie. Wieczór obfituje także w kilka koncertów i wspaniałą gastronomię. W tym roku po raz drugi była możliwość oddania krwi. Na terenie Stanicy można wynająć domki letniskowe czy przyjechać pod namiot. Dostępna jest również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Stowarzyszenie oferuje również kursy na sternika motorowodnego i/lub żeglarza jachtowego. Więcej informacji o SRŻ TU!
Lubicie sporty wodne? 🙂

P.S. Zdjęcia nie podpisane moim znakiem wodnym wykonał Andrzej Muszyński.   
snap: monstell

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.