0

Ceramiq 2

Zobacz blog

Dzisiaj już „kolorowe” wyniki pracy z gliną. Dużo wszyscy zrobiliśmy prac więc też nie wszystkie są poszkliwione gdyż nie było na to czasu.W zasadzie to szkliwienie jest najtrudniejsze z tego wszystkiego niż samo lepienie, gdyż można poszkliwić za cienko (będą prześwity gliny) albo za grubo (szkliwo może spłynąć).

Zadowolona jestem, że mogłam popracować z różnymi glinami pod względem i koloru jak i właściwości. Wreszcie wiem czym się różni angoba od szkliwa – angobę widać doskonale na rudo niebieskim talerzu – jest matowa.
 Angobę można po wyschnięciu pomalować transparentny szkliwem i nie „wtajemniczeni” mogą nie rozpoznać czy to szkliwo czy angoba.

 Niestety nie mogłam sama odebrać prac po wypaleniu więc jest pomyłka z białą doniczka, która była szkliwiona natryskowo. Moja była wyższa, a ta którą mam jest bardziej pękata i ma dziurkę na łączeniu…ale trudno, zakleję ją i będzie dobrze służyć.

Długą doniczkę i doniczkę z paseczków poszkliwiłam w środku – zyskały ciut więcej na nieprzemakalności, ale i tak sądzę, że będą się „pocić” od spodu.

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.