0

Bawełniana chusta z frędzlami

Zobacz blog

Kochani, jak cudownie jest patrzeć za okno i widzieć tak piękną pogodę. Na szczęście już jest ciepło, więc trzeba też zadbać o ubrania i dodatki z materiałów, które świetnie sprawdzają się w tak piękną aurę. Takim surowcem jest m.in. bawełna. Dlaczego? Już Wam tłumaczę.
  Bawełna jest materiałem wytrzymałym, odpornym na wysokie temperatury i gotowanie oraz łatwo się pierze. Bardzo dobrze chłonie pot, ale trudniej schnie. Dobrze przepuszcza powietrze ma również właściwości cieplno-izolacyjnie. Poza tym mamy dużą gamę zarówno włóczek, jak i tkanin bawełnianych, ponieważ surowiec ten łato się farbuje i wybiela. Pamiętajmy jednak o tym, że bawełna lubi żółknąć od światła i użytkowania, ale wybielić da się tylko tą organiczną. Mimo to, wszystkie właściwości bawełny sprawiły, że można ją nazwać królową wśród surowców stosowanych w przemyślę odzieżowym. Dlatego też włóczki bawełniane cieszą się dużą popularnością do dziergania odzieży letniej w postaci bluzeczek, sukienek, chust, a także toreb czy dywanów ze sznurka.
  Na wykonanie chusty dla mojego dziecka na okres wiosenno-letni wybrałam włóczkę bawełnianą, Dokładniej postawiłam na Alize Belle Batik Design. Włóczka ta występuje w pięknych połączeniach kolorystycznych, które są bardzo wyraziste, a poza tym jej świetną cechą jest to, że bardzo dobrze się nią dzierga. Efekt końcowy jest świetny i idealny na lato.
   Z końcówki włóczki wykonałam frędzelki, które zawiesiłam na rogach chusty jak i w środkowej linii, co nadało jej ciekawego wyglądu.
   Do stworzenia takiej chusty, potrzebne były dwa motki tej włóczki. Kolory pięknie przechodzą jeden w drug, a połączenie niebieskiego z beżem i brązem, trochę kojarzy mi się z morzem i jeziorami.
  Chusta pięknie prezentuje się na właścicielce, ale również może być dla dorosłej osoby, która nie lubi wielkich chust tylko te z kategorii średnich, czyli da się zawinąć pod szyją i jeszcze coś zwisa:)
  Mam nadzieję, że moja chusta się Wam podoba, a ja tymczasem idę na balkon cieszyć się piękną pogodą:).

Na koniec nasza odzieżowa królowa:

  

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *