0

ażurowa kamizelka dla dziewczynki

Zobacz blog

Szykowałam się do kolejnych robótek, planowałam i prawie się za nie brałam, ale plany uległy zmianie i zrobiłam dla bratanicy koleżanki ażurową, rozpinaną kamizelkę na drutach. Koleżanka na co dzień nie widuje swojej bratanicy, gdyż razem z rodzicami, czyli bratem i bratową koleżanki, mieszka za granicą. Właśnie zamierzają odwiedzić rodzinę w Polsce i koleżance zależało na czymś ładnym dla dziewczynki. Mieli być już wczoraj i dlatego musiałam podgonić tempo. W ostatniej chwili okazało się, że zmienili plany, odwiedzą najpierw rodzinę bratowej i będą dopiero za tydzień. Miałam nadzieję, że jak pokażę kamizelkę, będzie ona już u nowej właścicielki. Koleżanka chciała, aby kamizelka była zapinana i nieco dłuższa. Nie wybrała żadnego wzoru, tylko zdała się na mnie. Wybrałam wzór, który znajduje się tutaj – http://www.hypermail.pl/abc_robotek_na_drutach/str/azur-02-dziurki-orzech.html#r-099. A kamizelka wyszła mi taka:

Zdjęcia robiłam na szybko (z tyłu czaił się młodszy syn, żeby ją porwać ;)) dlatego kamizelka nie jest ułożona równo. Nie mogłam też ich zrobić później, bo kilka godzin później koleżanka ją odebrała. Włóczkę miałam swoją, kupioną kiedyś na Allegro jako włóczka fantazyjna. Było to kilka lat temu, więc nawet nie mam banderoli. Nie mam pojęcia co to może być za włóczka ani jaki może mieć skład. Efekt daje całkiem fajny, bo lekko się błyszczy a robótka jest delikatna i zwiewna. Całość zrobiona jest na drutach nr 3. Na samym dole, pod pachami i wokół dekoltu zrobiłam ściągacz. Koleżanka wybierała i kupiła guziki i różyczki. Do kompletu poprosiła mnie o zrobienie opaski na głowę z kwiatkiem:

Zrobiłam ją ściągaczem i przyszyłam do niej szydełkowego kwiatka, do którego środka zamocowałam błękitną różyczkę, taką jak w kamizelce. Cały komplet jest zrobiony dla dziewczynki na rozmiar 98/104, opaska na obwód główki 49/50 cm.


Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.