0

Andreas Hürlimann – Skały i piaski. Fotografie z siedmiu kontynentów

Zobacz blog
Hej!
Dzisiaj znowu chcę Wam pokazać wystawę, bo dlaczego nie? Tym razem będzie nieco malarsko, chociaż są to fotografie. W Centrum Spotkania Kultur można podziwiać prace Andreasa Hürlimanna. Wystawa nazywa się „Skały i piaski. Fotografie z siedmiu kontynentów” i jet dostępna od 4 listopada do 12 grudnia 2019 roku w Alei Kultur (pierwsze piętro).

Andreas Hürlimann jest szwajcarskim podróżnikiem, zafascynowanym formacjami skalnymi, które fotografuje od ponad 40 lat. Są to zdjęcia niesamowite, wyglądające jak obrazy. Można je interpretować na różne sposoby. Wyobraźnia pracuje 🙂 Jak dla mnie wystawa jest szalenie inspirująca.

Fotografie Andreasa Hürlimanna są więc obrazami rzeczywistości jak najbardziej realnej, uchwyconej okiem obiektywu, niezwykle wrażliwego na piękno artysty. Tę umiejętność dostrzeżenia niezwykłej chwili, czasami bardzo krótkiej, można zdefiniować jako impresjonistyczne przeżycie twórcy, interpretacja realistycznej natury językiem sztuki. Działanie artysty pojawia się zatem gdzieś pomiędzy – gdy światło subtelnie modeluje powierzchnię skał, zbiera odbicia barwnych minerałów i rzuca cieniami na przeciwległe płaszczyzny. Inaczej przedstawia pejzaże piaszczystych form, za pomocą silnych kontrastów, monochromatycznych widoków.

[Źródło cytatu: https://www.spotkaniakultur.com/pl/node/1689] 

Kilka słów o autorze:

Na wystawie można obejrzeć 60 prac artysty, a tu kilka wybranych:

Jak Wam się podoba ta wystawa? 🙂
Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.