0

𝕹𝖔𝖈, 𝖐𝖎𝖊𝖉𝖞 𝖚𝖒𝖆𝖗ł𝖆 𝕵𝖊𝖓𝖓𝖞 𝕭𝖑𝖆𝖈𝖐𝖍𝖚𝖗𝖘𝖙 -𝖗𝖊𝖈𝖊𝖓𝖟𝖏𝖆

Zobacz blog
Noc, kiedy umarła, kolejna książka Jenny Blackhurst, którą miałam okazje przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwa Albatros.
Czy jest to dobry thriller? Zapewne przekonacie się, kiedy przeczytacie książkę, postaram się jednak przybliżyć wam troszeczkę tematykę.
Postacie:
Evie – panna młoda, która w dniu ślubu skacze z klifu.
Rebecca – Przyjaciółka Evie
Richard – mąż Evie

Fabuła:
Evi to dziewczyna, która mogłoby się wydawać, ma wszystko. Bogatego ojca, kochającego męża, jest piękna, wszyscy ją uwielbiają, ma serdeczną przyjaciółkę, która gotowa jest dla niej zrobić wszystko. Dlaczego w takim razie skacze w dniu swojego ślubu z klifu, jej ciało nie zostaje odnalezione a skok uznany za samobójstwo?
Jej mąż Richard odchodzi od zmysłów, szuka przyczyny, nie wierzy, że jego ukochana popełnia ni stąd, ni zowąd samobójstwo.
W odkryciu prawdy, a może w zamazywaniu faktów pomaga mu przyjaciółka Evie Rebeccka?
Dziwne jest to, że ona jako jedyna jest pewna, że jej przyjaciółka nie żyje. Dlaczego? Skąd ta pewność?
Kiedy Rebeccka otrzymuje pierwszą wiadomość od swojej nieżyjącej przyjaciółki, zaczyna się trochę niepokoić, jednak szybko sobie to tłumaczy i przestaje się tym przejmować.
O co zatem chodzi? Dlaczego dziewczyna nie może zdradzić swojej tajemnicy? Czy to kwestia umowy, czy może czuje się zagrożona?
Wchodzicie na krawędź klifu? Chcecie się dowiedzieć prawdy?


Podsumowanie:
Jest to książka z tych, co to czytają się same. Krótkie rozdziały, lekki język, płynnie przeprowadzają czytelnika w głąb historii. Fabuła nie jest zbyt zagmatwana, zawiera jednak kilka zwrotów akcji, które nie pozwalają na nudę podczas czytania. Narracja prowadzona z perspektywy dwóch różnych kobiet pozwala nam poznać je dokładniej.
Nie jest to może  trzymający w ciągłym napięciu thriller. Jednak warto przeczytać, bo książka gwarantuje nam dobrą zabawę. To idealna książka do poczytania w jesienne wieczory z herbatką w ręku, pod kocykiem. Idealny relaks.

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.