polskie-rekodzielo.pl

Blog o biznesie, ciekawostkach i pracy

PoradnikPraca

Studia finanse i rachunkowość – jaką pracę można znaleźć z takim dyplomem?

Studia finanse i rachunkowość – jaką pracę można znaleźć z takim dyplomem?

Wiele młodych osób zastanawia się, jaką ścieżkę życiową obrać. Niektóre osoby wiedzą, co chcą robić, ale jednak większość nie do końca ma świadomość, w której branży będzie można dobrze zarobić lub jaka praca będzie sprawiać radość. Dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się studia finanse i rachunkowość. Skąd taka popularność?

Studia dzienne i zaoczne na kierunku finanse i rachunkowość

Na wielu uczelniach państwowych i prywatnych w całej Polsce można studiować finanse i rachunkowość. Jest to dość popularny kierunek od wielu lat, a młodzi ludzie chętnie wybierają takie studia, gdyż perspektywa zatrudnienia w tej branży jest obiecująca. Studiować można dziennie i zaocznie. Dzienne studia wybierane są najczęściej przez młode osoby, które zdały maturę i chcą kontynuować naukę. Studia zaoczne chętnie wybierane są przez osoby, które chcą już podjąć pracę, ale dalej marzą o uczeniu się i podnoszeniu kwalifikacji. Również studia finanse i rachunkowość wybierane są przez starsze osoby, które chcą się przebranżowić i zmienić swoje dotychczasowe życie zawodowe. Wówczas można skorzystać ze studiów podyplomowych na tymże kierunku.

Finanse i rachunkowość praca

Finanse i rachunkowość kojarzą się przede wszystkim z pieniędzmi czy inwestowaniem. Jaką zatem pracę może wykonywać osoba, która ukończyła studia na kierunku finanse i rachunkowość? Jest wiele możliwości. Po ukończeniu finansów i rachunkowości można zostać analitykiem lub doradcą finansowym. Również wiele osób decyduje się na zawód księgowego lub zostaje pracownikiem banku, lub innych instytucji finansowych. Można pracować jako specjalista do spraw podatków lub zostać maklerem giełdowym. Miejsca pracy czekają w dużych firmach międzynarodowych i krajowych na osoby z takim wykształceniem.

Czy warto wybrać studia na kierunku finanse i rachunkowość?

Studia finanse i rachunkowość są ciekawe i z pewnością można znaleźć po nich atrakcyjne zatrudnienie. Z pewnością wszystkie osoby, które mają umysł analityczny i lubią przedmioty ścisłe, doskonale sprawdzą się w tym zawodzie. Wachlarz możliwości pracy jest bardzo szeroki i można wybierać spośród różnych specjalizacji. Studia ułatwiają także codzienne funkcjonowanie w życiu. Kończąc taki kierunek, można samodzielnie rozliczać podatki swojej rodziny czy prowadzić działalność gospodarczą bez konieczności zatrudniania księgowej. Znając języki obce, można znaleźć pracę w międzynarodowych firmach lub wyjechać za granicę w celach zawodowych. Studia nie są ciężkie, a z pewnością przyniosą wiele satysfakcji.

Na jakie zarobki można liczyć po ukończeniu studiów finanse i rachunkowość?

Praca w finansach wielu osobom kojarzy się z wysokimi zarobkami. Poniekąd jest to prawda, gdyż dobry finansista znajdzie zatrudnienie wszędzie. Zarobki oczywiście są zależne od firmy, w której się pracuje oraz stanowiska. W sektorze bankowym na początku zarabia się nieco powyżej najniższej krajowej. Po zdobyciu doświadczenia można liczyć na dużo większe stawki. Analityk finansowy czy księgowa mogą zarabiać nawet i dwukrotność średniej krajowej.

Udostępnij