polskie-rekodzielo.pl

Blog o biznesie, ciekawostkach i pracy

BiznesPraca

Handlowiec – specyfika pracy

Handlowiec – specyfika pracy

Praca jako handlowiec to bardzo ciekawe zajęcie wśród młodych osób. Z początku ta branża może wydawać się trudna, ale z czasem specyfika pracy jest już łatwiejsza. Chcesz się dowiedzieć jak pracować jako handlowiec oraz ile zarabia przedstawiciel handlowy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się czy warto pracować w tym zawodzie!

Cechy pracy jako handlowiec

Specyfika tego zawodu sprawia, że pracować jako handlowiec może każdy. Do tej branży nie potrzeba wykształcenia tylko chęci do pracy. Ta praca uczy pokory oraz rozwija umiejętności osobiste. Zazwyczaj przedstawiciel handlowy zajmuje się sprzedażą produktów dla danej firmy. By wykonywać ten zawód powinieneś mieć cechy jak poniżej:

  • zaangażowanie do pracy
  • odpowiednia komunikatywność
  • dobra organizacja pracy
  • nienaganny wizerunek
  • wytrwałość w osiąganiu celów
  • cierpliwość i pokora
handlowiec, ile zarabia przedstawiciel handlowy

Jak zacząć pracować jako handlowiec?

Do rozpoczęcia pracy nie potrzebujesz kierunkowego wykształcenia. Czy ma to wpływ na to ile zarabia przedstawiciel handlowy? Oczywiście, że nie. Zarobki przedstawiciela handlowego są uzależnione od tego ile produktów uda mu się sprzedać w danym miesiącu. Dlatego do tego zawodu ważna jest determinacja oraz nie poddawanie się. Potrzebna jest silna motywacja do pracy, siła przebicia pośród innych oraz pozwolenie zauważenia się klientowi, który wybierze sprzedawane produkty. Warto też pamiętać o tym, że do pracy jako przedstawiciel handlowy przyda się prawo jazdy kategorii B.

Ile zarabia przedstawiciel handlowy?

Często przedstawiciel handlowy pracuje przez całą dobę. Sprzedaż to dziedzina, której transakcje mogą się odbywać o każdej porze. Jako przedstawiciel handlowy można zarobić nawet około 5000 złotych na rękę. Na samym początku drogi należy liczyć około 3000-4000 złotych. Trzeba też zauważyć, że duży wpływ na wynagrodzenie miesięczne mają przebyte transakcje, podpisane umowy – czyli prowizje. W wielu przypadkach też ma znaczenie co się sprzedaje jako przedstawiciel handlowy. Ile najwięcej zarabia przedstawiciel handlowy? Na najwyższe stawki wynagrodzenia można liczyć w branży: IT, medycznej, telekomunikacyjnej oraz we farmacji.

Duże doświadczenie – ile zarabia przedstawiciel handlowy?

Im dłuższa przebyta ścieżka zawodowa jako przedstawiciel handlowy tym zarobki mogą być większe. Należy też zwrócić uwagę, że najmniejsze wynagrodzenie mają branże rolnicze i kosmetyczne. Jak to jest z prowizjami? Mogą one ulegać zmianie w zależności od doświadczenia i renomy firmy. Na sam początek jest to około 20% od wypracowanych zysków. W większych firmach może to być nawet 40-50%.

Czy warto pracować jako przedstawiciel handlowy?

Praca jako handlowiec jest świetna na początek np. na studiach by móc się rozwijać i zyskać więcej pewności siebie. Duża motywacja i zaangażowanie sprawią, że ten zawód może przynieść dużo korzyści. Jeśli lubisz pracować w nietypowych godzinach, nie masz trudności związanych z komunikacją – spróbuj pracy jako przedstawiciel handlowy. To ile zarabia przedstawiciel handlowy wiesz już z tego artykułu, więc jeśli masz cechy idealnego handlowca to warto spróbować!

Udostępnij