0

Z czego zrobić szalik na zimę?

Zobacz blogZobacz blog

Często pytacie z czego robię szaliki?  Czas najwyższy odpowiedzieć na to pytanie. Podobno zima ma nas jeszcze zaskoczyć 😉

Na szalik nadają się włóczki przede wszystkim ciepłe, grube, a co za tym idzie wełniane lub z domieszką wełny. W zależności od temperatury i wiatru wybieram spośród kilku opcji:

1. Szalik, a właściwie szal niebieski zrobiony z włóczki YarnArt Alpine Maxi 
Gruby i ciepły. Zrobiony na grubych drutach nr 9 mm, ściegiem francuskim. Zużyłam na niego 2 motki, ale gdybym jeszcze raz robiła to pewnie wystarczyłby jeden. Zrobiłabym troszkę luźniejszy i węższy. Chociaż…dzięki temu, że wyszedł ścisły i gruby żadne wichury nie są mi straszne 🙂

2. Szalik grafitowy, zrobiony pierwotnie dla mojego męża. Okazało się, że częściej ja go używam niż on 😉
Szalik zrobiłam z włóczki YarnArt Alpine, ale spokojnie można użyć też YarnArt Alpine Alpaca. Robiłam szydełkiem 10 mm, można większym, wyjdzie wtedy luźniejszy.
Ten szalik wykorzystuję pod płaszcz na bardziej eleganckie wyjścia. Nie grzeje tak mocno jak niebieski, ale zapewnia miłe ciepło.

3.  Chusta z Kartopu Jersey. Fantastycznie zmieniające się kolorki w tej włóczce, przekonały mnie do tej chusty. A ja nigdy chust nie nosiłam. Ta pasuje do ukochanej ramoneski i za to ją bardzo lubię 🙂 No dobrze, za kolorki też 😉 Na chustę wystarczy jeden motek tej włóczki. Robiłam szydełkiem numer 5mm.
 

 To są szale na zimę i chusta bardziej wiosenno-jesienna, chociaż przy obecnej pogodzie wykorzystuję ją częściej niż niebieski szal.
Wszystkie włóczki możesz teraz kupić w obniżonej cenie. YarnArt Alpine, Alpine Alpaca i Maxi do końca niedzieli, a Kartopu Jersey jeszcze przez tydzień. Znajdziecie je na WYPRZEDAŻY.
 

 Trzymajcie się ciepło,
Kasia  🙂

DalejArtykuł Z czego zrobić szalik na zimę? pochodzi z serwisu Polskie Rękodzieło.

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.