0

Torebka ze sfilcowanego wełnianego swetra

Zobacz blog

Koleżanka kupiła sobie niedawno piękny sweter – w kolorze fuksji, mięciutki, puszysty, wełna 100%. Dodam, że sweter, podobnie jak moja koleżanka był w rozmiarze XL, co za chwilę okaże się bardzo ważną informacją 😉
Przyszła pora na prawnie swetra i tu moja koleżanka postanowiła skorzystać z programu „Pranie ręczne” w swojej pralce, przy użyciu delikatnego płynu do prania wełny. I to był jej błąd, bo kiedy pralka skończyła pranie i wypompowała wodę (bez wirowania), wyjęła z niej sweterek chyba w rozmiarze dziecięcym, albo co najwyżej damską XS-kę…
Nie udało się uratować sweterka przy pomocy domowych sposobów – nie pomogła odżywka do włosów, gotowana fasola czy mrożenie. I tak sweterek trafił do mnie. Na pewno coś z niego zrobisz – usłyszałam.
Stwierdziłam, że uszyję z tego swetra torebkę. O taką właśnie:

Odcięłam górną część swetra tuż pod pachami. Odwróciłam tak, żeby dolny ściągacz swetra był u góry torebki. Z tylnego karczka wycięłam owalne dno torebki i przyszyłam je do zasadniczej części torebki. 
Przednią część karczka pocięłam na nieregularne paski  i na przodzie torebki naszyłam je marszcząc i układając kwiaty i gałązki.
Odcięłam ściągacz rękawa jednego z rękawów i uszyłam z niego małą klapkę zamykającą torebkę. Zamocowałam zapięcie magnetyczne, podkładając od spodu kawałki naturalnej skóry. Zabezpieczą one zapięcie przed wyrwaniem z filcu podczas otwierania. 
Z pozostałej części rękawa wycięłam dwa pasy, które wszyłam jako obłożenie górnej części torebki. Pośrodku tylnej części wszyłam klapkę zapięcia.
Na tym etapie torebka powędrowała do pralki. Nie miałam dla niej litości – nastawiłam program na 60 stopni z ekstra płukaniem i wirowaniem. Chodziło mi o to, żeby tak uszytą torebkę jeszcze bardziej sfilcować, żeby stała się grubsza i sztywniejsza. No i mniejsza oczywiście 😉
Zimna woda na przemian z ciepłą i do tego tarcie w trakcie wirowania zrobiły swoje. Torebka się pięknie skurczyła, szwy stały się niewidoczne, aplikacja nabrała wyrazu.
Teraz pozostało mi wszycie podszewki – wybrałam wodoodporną tkaninę we flamingi, którą kupiłam kiedyś w Fabric Shop. Doszyłam jeszcze czarne skórzane ucha i duży czarnosrebrny guzik na klapce.
Dopiero po wszyciu podszewki pomyślałam, że przydałaby się jakaś kieszonka… Nie chciałam wypruwać podszewki, więc zdecydowałam się uszyć do kompletu kosmetyczkę ze skórzanym chwostem.
No i w ten sposób koleżanka zamiast swetra będzie miała nową torebkę 😉 Mam nadzieję, że jej się spodoba…
Pozdrawiam serdecznie

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.