0

Tęczowa Hilaria

Zobacz blogZobacz blog

Hilaria to kolejny piękny wzór autorstwa Yellow Mleczyk. Jestem pod jego ogromnym urokiem od pierwszej chwili, kiedy go tylko zobaczyłam. Otrzymane zaproszenie na ślub nasunęło mi pomysł, żeby połączyć ten wzór oraz wygraną od Biferno piękną włóczkę McLana i stworzyć lekką, tęczową wersję Hilarii, która będzie ciekawym dodatkiem do mojej weselnej kreacji.


Szczerze mówiąc, nie byłam pewna czy multikolorowa nitka będzie współgrać ze wzorem, ale efekt końcowy rozwiał moje wątpliwości.


Włóczka jest bardzo dobrej jakości, składa się w 50% z bawełny i w 50% z akrylu. Trzy luźne nitki nie sprawiają trudności w dzierganiu a pozwalają w płynny sposób na zmianę kolorów, które układają się w paski. Niczym tęcza na niebie.


Ponieważ zależało mi aby szal był bardzo mocno ażurowy specjalnie wybrałam druty nr 5,5 mm. Producent zaleca rozmiar 2,5, ale już dawno się przekonałam, że należy dobierać grubość drutów nie tylko do grubości nitki, ale również do rodzaju splotu. I oczywiście do sposobu dziergania.


Szal jest lekki bo waży tylko 150 g, ale ma naprawdę imponujący rozmiar – 50 cm na 250 cm. 


Oczywiście nim skończyłam go robić zmieniłam już zupełnie koncepcję stroju, ale na pewno nie będzie leżał w szafie. Włóczka jest delikatna i przyjemna w dotyku, będzie niezwykle miło owinąć się takim szalem w chłodniejsze letnie dni.


Mam nadzieję, że Hilaria się Wam spodobała. Ja już zaczęłam kolejną, tym razem z Alpacka Dropsa.  

Pozdrawiam serdecznie!
Kasia 

DalejArtykuł Tęczowa Hilaria pochodzi z serwisu Polskie Rękodzieło.

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.