0

#szyjemymaseczki #zostanwdomu #pomocdlamedyka

Zobacz blogZobacz blog

Mam maszynę, mam bawełnę, mam czas – szyję maseczki. Kiedy podjęłam tę decyzję, nie myślałam komu i jak je przekażę. Brakiem okazała się gumka, ale słowa szyję maseczki okazało się kluczem, który otworzył schowki hurtowni LANDPAS w Gdańsku. Dziękuję!
Po dwóch dniach szycia przeliczyłam stan – miałam 88 maseczek! Ósemka to wg. numerologii chińskiej bogactwo, a podwojona ósemka to szczęście, wielkie szczęście!  wniosek – wirus nie ma z nami żadnych szans. A ja mam szczęście, że mogę pomóc! Słowa lekarza – dziękuję, wczoraj mieliśmy na stanie 6 szt. maseczek – nie wymagają komentarza .
Szyłam z tego schematu. Jeśli ktoś ma pytania o szczegóły- odpowiem.
A na koniec informacja o używaniu takich maseczek, w związku z różnymi komentarzami. Informacja od pana doktora, który odebrał ode mnie maseczki:)
Po konsultacji z epidemiologiem proponujemy, żeby do samodzielnego wyrobu maseczek używać materiału w 100% bawełnianego o gramaturze 115g/m² (+/-5%), najlepiej antyalergicznego. Przy konieczności codziennego wychodzenia z domu warto mieć 3 maski i prać je, przelewać wrzątkiem lub piec w piekarniku w temp. 70 st. przez 30 min. po każdym użyciu.
Jeżeli jeszcze nie macie masek możecie owinąć twarz szalikiem lub chustą (to dużo lepiej niż nic) – powstrzyma to przed nawykowym bezpośrednim dotykaniem nosa i ust, zmniejszy prawdopodobieństwo wniknięcia koronawirusa do organizmu oraz – jeśli jesteście zarażeni – ograniczy rozprzestrzenianie się wirusa na odległość.
⚠ Pamiętajcie, żeby przed zdjęciem maski dokładnie umyć lub zdezynfekować ręce.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca stosowanie płynów dezynfekujących na bazie alkoholu (min. 60%). Ponadto, należy pamiętać o prawidłowym myciu rąk wodą z mydłem – przez minimum 30 sekund.
❗Jeśli tylko możecie ZOSTAŃCIE W DOMU – nie ma obecnie lepszej ochrony. Oczywiście, jeżeli jesteście objęci kwarantanną nawet w masce nie wolno Wam wychodzić ☣
👉 Myjmy często i dokładnie ręce, nie witajmy się przez ich podanie, zostańmy w domu, kiedy tylko to możliwe, odkażajmy smartfony, płaćmy kartą, zachowujmy dystans w rozmowach bezpośrednich, a z bliskimi kontaktujmy się telefonicznie albo online 👨‍👩‍👧‍👦💕
Na każdym z nas spoczywa obecnie ogromna odpowiedzialność dotycząca zdrowia naszych rodzin i nas samych! 😷

DalejArtykuł #szyjemymaseczki #zostanwdomu #pomocdlamedyka pochodzi z serwisu Polskie Rękodzieło.

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.