0

Sprawdzone sposoby na miły powrót do szkoły!

Zobacz blog

Powrót do szkoły dla jednych wyczekiwany moment dla innych koszmarna wizja wczesnego wstawania, kartkówek i zbliżającej się jesieni. Dla rodziców pierwszoklasistów pewnie stres przed zmianami i koniecznością przeorganizowania życia „pod szkołę”. Jak więc uprzyjemnić sobie ten czas, dzisiaj kilka inspiracji na ten temat.
Jak myślę o swoich pierwszych wrześniowych wspomnieniach to czuję smak śliwek i pachnących jesienią jabłek, które Mama szykowała mi do śniadaniówki. Wspominam ukochaną Panią Beatkę, która przez pierwsze 3 lata obdarzyła nas tak głębokim ciepłem, że dopiero w czwartej klasie przeżyłam szok szkolny. Pamiętam też, że uwielbiałam moment kupowania nowych zeszytów, piórnika i wszystkich kolorowych akcesoriów, choć nie było one tak dostępne jak teraz:).  Przed oczami nadal mam dzień, gdy na jednej z pierwszych lekcji ktoś ukradł mi gumkę do ścierania w kształcie serduszka (przywiezioną przez Dziadka).
Fajnie być pierwszoklasistą 
Szykując tego posta szukałam jakiś ciekawostek z innych krajów i natrafiłam na opis jak wygląda powrót do szkoły m.in. w Niemczech. W bardzo miły sposób przyjmowani są np. pierwszoklasiści – tradycją jest podobno przygotowywanie dla nich prezentów powitalnych. Uczniowie otrzymują kolorowe tuby wypełnione przyborami szkolnymi i słodyczami. Taką właśnie niespodziankę planuję dla mojego chrześniaka, który za kilka dni zostanie pierwszoklasistą.
Prezent DIY
Aby przygotować zestaw niespodziankę potrzebujemy:
  • Karton – kolorowy brystol
  • Celofan
  • Kolorowe wstążki
  • Różnego rodzaju przybory szkolne – ołówki, gumki, długopisy, spinacze, flamastry, plan lekcji, itd. Czego dusza zapragnie:)
  • Słodycze – ja postawiłam na trochę zdrowsze przekąski – suszone owoce, ciasteczka zbożowe – można je oczywiście upiec własnoręcznie:)
Samo przygotowanie jest bardzo proste: najpierw papier zwijamy w stożek, chowamy do niego skarby i owijamy celofanem. Zdjęcia dorzucę za kilka dni, bo mam zamiar zrobić ja w weekend:)
Inne pomysły na prezenty dla ucznia:
1.     http://www.iheartnaptime.net/back-to-school-printable-2/ 2.     http://www.craftsunleashed.com/craft-basics-main/emergency-teacher-kit/#comment-259535 3.     http://eighteen25.com/ 4.     http://apumpkinandaprincess.com/2014/08/back-school-emergency-kit-printable-tags.html
A za oceanem…
Natomiast w niektórych stanach USA nauczyciele przygotowują drobne niespodzianki/prezenciki dla swoich uczniów, życząc im jednocześnie miłej nauki w nowym roku szkolnym. Mogą to być najzwyklejsze ołówki z przywiązaną etykietką, ciasteczka lub inne drobne.
Zdjęcie na pamiątkę  
Początek roku szkolnego to również dobry moment na zrobienie pamiątkowych zdjęć, bardzo spodobały mi się te pomysły:
1.     http://www.bluecricketdesign.net/2012/09/first-day-of-school.html  2.     http://www.ohsoprintable.com/free-back-to-school-printables
3.     http://www.journeyofparenthood.com/2014/09/back-to-school.html 4.     http://mimisdollhouse.com/first-day-of-school-sign/
Powodzenia we wtorek i miłego ostatniego wakacyjnego weekendu:)

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.