0

Rozszerzanie diety, część I

Zobacz blog

Pierwszy wpis „z serii o moim Tanku”;) i wydaje mi się, że bardzo ważny. Bo rozszerzanie diety to duży przełom w życiu takiego malucha. I jego mamy;D Byłam przekonana, że nowe pokarmy wprowadza się po 6 miesiącu życia. Ale po przekopaniu internetu, stron i blogów parentingowych okazało się, iż byłam w błędzie!

Zgodnie z nową tabelą żywienia rozszerzanie diety powinno rozpocząć się wraz ze skończeniem przez dziecko czwartego miesiąca życia. Wówczas do menu naszego malucha możemy wprowadzić kaszki bezglutenowe (ryżowe i kukurydziane), warzywa (marchew, ziemniaczki) oraz jabłuszka (pod postacią soków przecierowych lub utartego owocu). Ponieważ Tanka karmię mlekiem modyfikowanym, sposób rozszerzania diety różni się od schematu w przypadku dzieci karmionych piersią.

Oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pierwsze posiłki Tanka to będą przeogromne ilości utartej marchewki, ziemniaka, jabłuszka (czytaj trzy góra cztery łyżeczki!;) i minie trochę czasu zanim maluch przekona się do takiej formy spożywania pokarmów, a czas ten będzie okupiony stertą brudnych ubranek i ciągłą pracą pralki oraz mopa ;)

Poniżej wrzucam tabelę z kalendarzem rozszerzania diety. Bardzo przydatna rzecz. Pochodzi ze strony www.babyonline.pl. Według mnie najlepszy jaki znalazłam i to na nim będę opierała Tankową dietę.

Schemat żywienia w pierwszym roku życia

Schemat żywienia w pierwszym roku życia

Tanek swoją przygodę z nowymi smakami rozpocznie za jakieś dwa tygodnie. Teraz jestem na etapie wybierania butelek i smoczków do kaszki oraz łyżeczek do pierwszych posiłków. Macie jakieś rady i sugestie? Będę bardzo wdzięczna! :)

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.