0

Rękawice szydełkowe Magic

Zobacz blog

Rękawice z jednym palcem wykonane szydełkiem z wełny Magic (Yarn Art).
Potrzeba na nie 100 g wełny – chociaż z racji układu kolorów lepiej mieć dwa motki, łatwiej wtedy zrobić dwie w miarę jednakowe rękawiczki. Szydełko nr 4.

Moje rękawiczki są trochę dłuższe niż normalnie – mają ok. 26 cm długości (ok. 18 cm od nadgarstka) i są mniej więcej rozmiaru M (ale najlepiej przymierzać w trakcie roboty na rękę). Ponieważ zrobiłam je ze 100% wełny, a szydełkowa dzianina jest bardziej zwarta i grubsza niż na drutach są bardzo ciepłe.

Jak ktoś lubi rękawice z jednym palcem to proszę bardzo:
Opis wykonania:
Robimy 32 o. łańcuszka i zamykamy w kółeczko, dalej robimy w okrążeniach. 1 okr. słupki, okrążenia 2 – 6 słupki reliefowe (imitują ściągacz na drutach) – 1 sł. od przodu i 1 sł. od tyłu. Następnie aż do końca półsłupki (z narzutem).
W 6 okr. półsłupków zaczynamy wyrabiać kciuk, w tym celu zaznaczamy z jednej strony 4 psł. i przed i po tych zaznaczonych robimy po 2 psł. w jedno oczko. 7 okr. bez dodawania, w 8 i 9 okr. powtarzamy dodawanie – dodaliśmy łącznie 3 x po 2 psł. (6 psł.) + 4 zaznaczone na początku + 1 o. które robi się dodatkowo na łączeniu okrążeń. Razem na kciuk będzie  11 psł. – zostawiamy na razie i przerabiamy pozostałą część dłoni.

Zostało nam 28 o. Dodajemy 2 o. w miejscu łączenia z kciukiem i przerabiamy w okrążeniach tzw. ślimakiem czyli bez zakończenia okrążenia, spiralnie. Gdy mamy 19 okrążeń półsłupków od początku rękawiczki po obu stronach dłoni odejmujemy po 2 psł., z przodu i z tyłu rękawiczki – powtarzamy to odejmowanie jeszcze 2 x. Następnie przerabiamy 1 okrążenie półsłupków bez narzutu po 2 psł. razem i po przerobieniu 23 okr. półsłupków ucinamy nitkę i zaszywamy pozostałą dziurkę. Drugą robi się tak samo.
Teraz kciuk.
Pozostawione na kciuk 11 o.  + 2 o. łańcuszka na łączniku z dłonią = 13o. Robimy 6 okrążeń półsłupków (spiralnie) w co drugim okrążeniu zamykając 3 x po 1 psł. po wewnętrznej stronie. Na zakończenie 1 okr. przerabiamy po 2 psł. razem – ucinamy nitkę i zaszywamy koniec.
Największa trudność to zrobić dwie rękawiczki takie same z cieniowanej włóczki 🙂 Jak mamy dwa motki włóczki to każą rękawiczkę zaczynamy z nowego motka pilnując żeby zacząć od tego samego koloru.

 Moje rękawice są do kompletu do komina na drutach pokazanego kilka dni temu – o TU.

zdzid

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.