0

Ręcznie robione zaproszenia ślubne

Zobacz blog

Ślub jest to jedna z najpiękniejszych chwil, które pamięta się prze całe życie. Każda młoda para marzy, aby to wydarzenie było wspominane miło, także przez gości. Kiedy zbliża się ten wspaniały dzień, jedną z pierwszych rzeczy którą należy się zająć jest zaproszenie ślubne. Wiele osób decyduje się na wybranie gotowych propozycji ze sklepu. Niektórzy jednak wolą być bardziej oryginalni i sami planują je wykonać. W Internecie można spotkać całą gamę inspiracji, dzięki którym wyglądałoby ono nie tylko ładnie, ale także profesjonalnie.

Jakich dodatków można użyć?

W zależności od formy jaką ma przyjąć, podstawowymi elementami jest oczywiście kartka papieru lub tektury i kartka z życzeniami. Jako dodatkowa ozdoba posłużyć może:

 • kawałek koronki
 • wycięte wzory
 • wstążki
 • kokardki
 • koraliki

Zawsze zaczynamy od stworzenia wstępnego projektu. W nim uwzględniamy przyszły wygląd, oraz materiały z jakich ma się składać. Pomoże to uniknąć wielu rozczarowań, kiedy okaże się, że zaproszenie jest dalekie od takiego, jaki oczekiwało się stworzyć.

Jak zrobić w 3 krokach zaproszenie na ślub?

 1. Zrobienie kartki z treścią zaproszenia. W Wordzie i innych programach komputerowych istnieje możliwość wklejenia wzorów. Wybór gdzie one mają się znaleźć i jak mają wyglądać jest kwestią indywidualnych preferencji. Jeśli ktoś wolałby jednak nie drukować ich, istnieje możliwość zakupu samych kartek z wzorami. Wtedy pozostaje jedynie wydrukować słowa na gotowej już kartce wzorami.
 2. Wybór czcionki jest jednym z trudniejszych wyborów, dlatego najpierw zaleca się ustalenie wyglądu zaproszenia. W celu jak najlepszego jej dobrania można polecić najpierw napisanie całego tekstu, a następnie metodą prób i błędów dobranie do tego najlepszej czcionki. Jest to proces długotrwały, ale satysfakcji, która wtedy towarzyszy, nie można odebrać.
 3. Pozostało już tylko tło. Bardzo dobrze prezentuje się wklejenie białej kartki z jakimś motywem na papier Eko. Innym uniwersalnym połączeniem jest szary, beżowy i delikatny róż.

Efekt jaki można uzyskać, pod względem jakości nie różni się od zakupu gotowych zaproszeń, a mimo to kosztuje o połowę taniej. Istnieje wiele programów które pomagają w tworzeniu zaproszeń. Jedne są płatne inne nie. Najpopularniejszym sposobem jest wykorzystanie Windowsa.

Zaproszenia ślubne ręcznie robione

Powyższa wersja jest prosta w wykonaniu, nie wymaga wiele czasu i wysiłku. Można też wykonać bardziej złożony projekt. Potrzebne będą:

 • papier wizytówkowy gładki np. 240g,
 • papier samoprzylepny biały,
 • gilotyna do papieru, albo ostatecznie nożyczki,
 • cyrkiel,
 • wstążka 2,5 cm,
 • nożyk do tapet.
 1. Stworzenie projektu zaproszenia. Jest to czasochłonny element, ale daje też wiele radości. W Internecie można też znaleźć gotowe projekty zaproszeń.
 2. Pora na napisanie paru słów i wydrukowanie. Nie musi być do tego wysokiej jakości drukarka. W przypadku wydruku tak ważnych rzeczy jak zaproszenia ślubne, należy w opcjach drukarki wybrać „papier zwykły, jakość wysoka”. Wzór zadrukowujemy z obu stron kartki.
 3. Teraz dzielimy kartkę na pół i przewiązujemy w taki sposób, aby można było zawiązać kokardkę
 4. Na tą kokardkę można przykleić naklejkę o podobnym wzorze, jaki jest na zaproszeniu. Najlepiej jest wydrukować okrągłe naklejki z datą ślubu, na papierze samoprzylepnym.
 5. Z tyłu zaproszenia zaś można umieścić mapkę dojazdu. Po wydrukowaniu jej można ją umieścić z tyłu dzięki nacięciu za pomocą nożyka do tapet.

Teraz pozostaje już tylko włożyć zaproszenia do kopert i wysłać. Jak widać, nie jest to czynność bardzo czasochłonna, ale z całą pewnością daje niezapomniane wspomnienia i podziw w oczach gości. Po latach na wspomnienie własnego wesela, osoby, które zdecydowały się na zaproszenia własnej roboty, będą mogły z dumą się tym chwalić.

The post Ręcznie robione zaproszenia ślubne appeared first on swiathandmade.pl.

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.