0

Ra-ta-tata! Do zabawy mata ;)

Zobacz blog

Zanim Mały Człowiek przyszedł na świat uszyłam mu trzy maty – kołderki. Okazał się to genialny wynalazek, bo używałam ich zamiast rożka, zamiast kocyka podczas drzemek, czułam się pewniej, kiedy leżał sobie po prostu na podłodze, na miękkiej kołderce i był otoczony zabawkami. Potem podobną kołderkę dostał Chłopiec z Zielonej Wyspy.  A jeszcze później pojawiła się moda na maty w kształcie liścia i przepadłam! Bardzo chciałam taką uszyć dla Małego Człowieka, ale bałam się, że mi się nie uda, że mi nie wyjdzie. A jednak spróbowałam i UDAŁO SIĘ!
Pierwsza powstała mata niewielkich rozmiarów. Długo szukałam pomysłu i inspiracji na kształt mojego liścia i w sumie to nie wiem skąd przyszedł mi do głowy ten pomysł, ale wyszedł liść podobny do tych lipowych 😉
W sumie lipa, to jedno z moich ulubionych drzew… 😉 Ale do rzeczy. Liść powstał dość dawno, a ja nie potrafiłam mu zrobić fajnego zdjęcia. Duże gabaryty zawsze sprawiają mi problemy 😉 Dopiero na wiosnę wzięłam się i zrobiłam nowe foty. Zdjęcie na tyle przyciągnęło uwagę, że Pewna Mama poprosiła mnie o podobną matę, ale większych rozmiarów. Nie mogła się zdecydować, czy chce żółtą, czy zieloną? W końcu wybrała żółtą.
Mnie jednak tak spodobał się jeden z odcieni zieleni, że postanowiłam zamówić dodatkowo kawałek. Powstał liść w kolorze ciemnej zieleni.

A w międzyczasie powstał jeszcze liść w kolorze pudrowego różu. Był naprawdę śliczny. Niestety powstawał on w czasie pakowania pracowni do rozmiarów mikro, dlatego nie mam jego zdjęcia.

Za każdym razem liść rysuję „od ręki”. Nie mam szablonu, wykroju. Różnią się więc nieznacznie, ale zawsze mają sercowaty kształt i ogonek 😉

Teraz w głowie mam kilka nowych pomysłów na maty. Może uda mi się je w najbliższym czasie zrealizować… A póki co zapraszam Was jeszcze do zerknięcia na pierwsze maty szyte metodą patchworku:
1. Kołderka, bo potrzebna wyprawka
2. Kołderka właściwa, bo przecież kupiłam flanelę!
3. Mata sensoryczna, bo co tu robić w ciąży 😉

O matach do zabawy wspominałam też we wpisie z okazji Dnia Dziecka.

Maty zielony i szary liść dostępne od ręki w sklepie w zakładce Magiczny relaks 

Dalej

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.