0

Prezent na ostatnią chwilę, czyli świąteczny albumik na zdjęcia

Zobacz blogZobacz blog

Zostało mało czasu, a chcecie obdarować kogoś własnoręcznie wykonanym prezentem? Chcecie wykonać projekt sprawnie i szybko, ale starannie i z dobrym efektem? Pozwólcie, że dzisiaj pokażę Wam uproszczoną wersję dobrze znanego albumiku z torebek śniadaniowych. Taki albumik, zarówno wypełniony zdjęciami jak i (jeszcze) pusty, to świetny pomysł na prezent nie tylko pod choinkę czy na mikołajki.
Na czym polega uproszczenie? Sposób pierwszy to rezygnacja z wszelkich dodatkowych kieszonek i klapek. Jesli pamiętacie albumik w wersji wakacyjnej, to wiecie, że są one efektowne. Tym razem jednak chodzi o czas. Jedyne kieszonki w tym albumie to te boczne w kartach, czyli wnętrza torebek.
Drugi sposób to użycie małego bloczka papierów skrapowych. Papiery są spójne i do siebie pasują, nie tracimy czasu na zastanawianie się nad ich doborem. Trzeci sposób to dopasowanie szerokości kart albumu do szerokości papierów.  Papiery w małym bloczku mają długość i szerokość 15,2 cm. Szerokość stron albumu ustalamy na 15,6 cm i dzięki temu przy oklejaniu strony robimy jedno cięcie papieru mniej.
Jeśli każdą stronę będziemy oklejać w całości jednym, dociętym na wysokość papierem, to praca pójdzie nam jeszcze szybciej. Warto jednak wykorzystać ścinki. Nie tylko zużyjemy mniej papierów, ale i urozmaicimy wizualnie nasz album.
W każdą kieszonkę wkładamy prosty tag z białego papieru. Kółka na uchwyty wycięte zostały ze ścinków dziurkaczem. Jeszcze wstążka na wiązanie i gotowe! Albumik spokojnie zmieści zdjęcia 9×13 i mniejsze.
Mikołajki w piątek a Wy jeszcze sie zastanawiacie, co zrobić? Mam nadzieję, że ten post jest dla Was dobrą inspiracją.

Pozdrawiam serdecznie, Ania K.
DalejArtykuł Prezent na ostatnią chwilę, czyli świąteczny albumik na zdjęcia pochodzi z serwisu Polskie Rękodzieło.

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.