0

Ogólne zasady doboru biżuterii

Zobacz blog

Nie będę odkrywcza jeśli napiszę, że dobrze dobrana biżuteria podkreśli subtelnie piękno każdej kobiety.

Oprócz codziennego dylematu „w co mam się dzisiaj ubrać” często pojawia się problem „jakie kolczyki/naszyjnik będą mi pasować do tego stroju”, dlatego pomyślałam, że podzielę się swoimi przemyśleniami co do doboru biżuterii oraz wnioskami zebranymi dzięki niezawodnym „googlom” 🙂

Po pierwsze, najważniejsze jest oczywiście, żeby biżuteria współgrała z kolorystyką ubioru, ale także żeby pasowała do naszego charakteru, musimy się po prostu dobrze czuć w tym co mamy na sobie, nawet jeżeli jest to tylko, a może aż, dodatek.

Zgodnie z porzekadłem „im mniej tym lepiej”, ważne jest żeby nie przedobrzyć z dodatkami, nie chcemy przecież wyglądać jak choinka na Boże Narodzenie. Lepiej kiedy założymy jeden rzucający się w oczy akcent, niż wiele efektownych ozdób, które w połączeniu będą się „gryźć” ze sobą. Jeżeli decydujemy się na duży wisior, kolczyki powinny być delikatne i prawie niewidoczne, lub nie powinnyśmy założyć ich wcale i na odwrót, jeżeli wolimy duże, masywne kolczyki, nasz naszyjnik powinien być delikatny.

Grunt to spójność, biżuteria powinna być utrzymana w jednym stylu, jeżeli decydujemy się na srebro, nie powinnyśmy łamać go np. złotem itd.

Pamiętajmy także, że przeciwieństwa się przyciągają, tak więc do prostego ubioru można założyć bardziej fantazyjną biżuterię, która ożywi odrobinę np. klasyczną małą czarną. Gdy mamy w planach wystąpić w bardziej urozmaiconym stroju, warto go stonować prostą i klasyczną biżuterią. Dodatkowo czerń dobrze znosi zestawienia kontrastowe np. ostra czerwień, natomiast jasne stroje dobrze komponują się z biżuterią w podobnym odcieniu.

A wy jakie macie zasady doboru swojej biżuterii?


Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.