0

Najbardziej Wkurzający Obrazek Dnia

Zobacz blog

Najbardziej Wkurzający Obrazek Dnia??? Bojówki palaczy w piżamach, podpierających gmach szpitala onkologicznego bezpośrednio na głównej ulicy, od Garbar…
Dzisiejsze przedpołudnie. Śmigam na onkologię, ale najpierw muszę załatwić coś przy Placu Kolegiackim, więc po drodze przemykam obok szpitala. Stoi na ulicy trójka nowotworowców w piżamach, z fajkami w dłoniach, w obłokach dymu, smętnie opartych o główny budynek. Widać po twarzach (i ogólnie, po sylwetkach), że to nie pierwszy ich pobyt w tym niezbyt przyjemnym miejscu… Żar się leje z nieba, a oni… stoją! W tej spiekocie! Chemioterapia, radioterapia i palące słońce. Mieszanka wybuchowa!!! 
Wracam po około 20. minutach z Placu Kolegiackiego i co widzę? Do opisanej wyżej trójki dołączyło jeszcze dwóch! Także kopcących, jak parowozy… Kiedy czekam na parterze na windę, jeden z owej piątki dołącza do grupki oczekujących. Wali od niego papierochami na kilometr. Rezygnuję z „podwózki” i ruszam pieszo na oddział chemioterapii…
Zastanawia mnie, czy ten papierosowy smród czuję tylko ja i tylko ja widzę palaczy – nowotworowców w piżamach pod szpitalem???
I zastanawia mnie, jaki sens ma wydawanie mnóstwa kasy na leczenie tych osób, które dostają chemię lub radioterapię, „wspartą” całym syfem zawartym w fajkach? Czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na jakieś ciężko chore dzieciaczki, którym to niezwykle drogie leczenie może przywrócić zdrowie i życie???
Szansę powinien dostać każdy, ale… 
***
Z kolekcji „Patchwork Cocoons” – Khaki Abenaki – kolejny naszyjnik, tym razem nieco krótszy.


Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.