0

Mozaika

Zobacz blog

Czas listopadowy, to czas zniczy, przeplatany w wielu sklepach z bombkami – czas trudny. Myslę, czy by było inaczej, gdyby to święto wspominania Zmarłych zostało po staremu – czyli na wiosnę. Mam wrażenie, że zadumę potęguje czas listopadowy, jesienne mroki, krótkie dni, często wiatry i deszcz (przynajmniej u nas).. Odeszli – ale zostali z nami. Czekają na naszą modlitwę, to największy znak związania, bliskości, miłości. Swoim życiem TU wybieramy jak chcemy żyć TAM. Tym co odeszli daj Panie odpoczywanie w pokoju, a nam tu pokój i opamiętanie.
Wzory mozaikowe kusiły mnie czas jakiś – wydawały się takie skomplikowane, że nawet się im dobrze nie przyjrzałam – i to był błąd. Az tak skomplikowane nie są, straszą (jak to często bywa) – na zapas. Mądre dziewiarki mówią ; weź druty i próbuj, bo „na sucho” wszystko jest dwa razy bardziej trudne. Skusiłam się na książkę, popatrzyłam – no trudne ( a jeszcze w tym okropnym języku) i pewnie bym odłożyła na czas jakiś – pomyslałam jednak , że spróbuję i wtedy mam czas na odłożenie – albo nie. Pierwsza próba nie zachęciła mnie , no to podjęłam drugą. Zajrzałam do kopalni wiedzy i pomocy, czyli TU i – wszystko jasne. Dziekuję Jolu, nieustannie podpowiadasz mi jak robić i zrobić.
Jola odsyła tam do Makunki, więc ja już dodatkowo nie będę. 
Skorzystałam z porady (właśnie Joli) by część mozaikową robić grubszymi drutami – tak zrobiłam i to jest bardzo ważna podpowiedź. Przy blokowaniu widać, jakie to ma znaczenie . Polecam tę radę.
W trakcie pracy, oczywiście sprułam ze trzy razy, bo brzeg wychodził mi bardzo niezadowalająco. Popatrzyłam na TO i napisałam z prośbą o podpowiedź co zrobić, żeby brzeg był właśnie taki śliczny. Dzięki za podpowiedzi. Ciągle nie jestem zadowolona z brzegu przy mozaice, nie satysfakcjonują mnie te oczka brzegowe (wyif) w moim wykonaniu. Wszelkie podpowiedzi mile widziane, chętnie posłucham, pouczę się, żeby było lepiej. Oczywiście, chyba nikt nie wątpi, że będzie nastepna mozaikowa chusta. ! Będzie, chociaż rozsądek podpowiada, żeby spasować. Ile chust można mieć???
Co ja mogę, że przestać nie mogę????? Może ktoś zechce, to zwolni się miejsce w szafie 🙂
Kolor mi się przekłamuje na zdjęciach. To jest brąz, ale nie taki smutny (czasem na zdjęciu kumpluje się z wrzosem, fioletem).
Projekt TU
Włóczka TU  kolor słomkowy – 520m / ciemna podobnie
TU zdjęcia ciemnej włóczki , co pozwoli chyba mieć prawdziwszy obraz tego koloru, zakupiłam ją dawno temu TU
druty nr 3,5 w części mozaikowej, 3,25 w pozostałej

Dużo zdjęć, wiem – ale jak zrobiłam i miałam kłopot z wyborem, to co mi zależy 🙂
Dziekuję, za każde odwiedziny, każde zajrzenie tu. Jeżeli zechcesz zostawić komentarz, to bardzo sie ucieszę. Każdy komentarz jest dla mnie ważny. Dobrego dnia 🙂

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.