0

Letnie Trio

Zobacz blog

Często mam coś takiego, że zaczynam pracę bez konkretnego planu. Dopiero w trakcie zaczyna się coś klarować i tak było właśnie z tym sznurem. Przekładałam te turkusowe koraliki z ręki do ręki, z miejsca na miejsce, ale one nie dawały mi spokoju. Wiedziałam, że muszę coś z tego turkusu zrobić, tylko nie wiedziałam co… No i tak właśnie jakoś samo wyszło 🙂 Wzór rozpisałam sobie sama.
Sznur szydełkowo-koralikowy, naszyjnik, lariat ( choć na lariat może deczko przykrótki ..), jak zwał tak zwał .. Wykonałam go z trzech kolorów  beżu, brązu i turkusu. Zapięcie silikonowe na wcisk. Fajnie wygląda na białej sukience zawiązany jak krawat.

Prosty.. bez dodatkowego fiku-miku, ale takie właśnie lubię 🙂

Koraliki to TR 11o Op. Lustered Lt Beige, TR 11o Met Iris Brown i Preciosa 10o Op Rainbow Turquise. Długość całkowita 107 cm, ale jest bardzo elastyczny i myślę, że jak już się „ułoży” to będzie odrobinę dłuższy.
To wynika z nici jakich użyłam. Dotychczas zawsze robiłam sznury na niciach Gabor. Są cieniutkie, śliskie, mocne i tanie. Idealnie nadają się też do 15ek. I najważniejsza zaleta – nie mają „kłaczków”, które po wykonaniu sznura wystają w różnych miejscach i coś trzeba z nimi zrobić. Gabor nie jest też widoczny pomiędzy koralikami w gotowym produkcie.
Tym razem po raz pierwszy użyłam nici Talia 30 i szczerze powiem, że tragedii nie ma, ale do rewelacji też daleko.. Są grubsze od Gabora, tępe co dla niektórych jest zaletą dla mnie wadą i widać je pomiędzy koralikami w gotowym produkcie. Najbardziej irytowały mnie te „kłaczki”, które potem jakby wystawały ze sznura. Musiałam go dobrze obejrzeć i je pousuwać. Poza tym sznur na nich wykonany jest baaardzo elastyczny, co może stanowić mały problem jeśli potrzebujemy coś o z góry ustalonej długości. 
Sznur wykonywany na Talii na pewno się uciągnie i z czasem będzie dłuższy niż początkowo chcieliśmy. Trzeba to mieć na uwadze w trakcie pracy.
To oczywiście moje opinie i zdaję sobie sprawę, że to co dla mnie jest wadą dla innych może być zaletą. Ile osób tyle opinii 😉
Pozdrawiam Was cieplutko i słonecznie 🙂
Idę się opalać ..

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.