1

Lalki mikołajki i aniołek

Zobacz blog
Witajcie kochani
Znów wracam do szycia, ale tym razem lale w świątecznym wydaniu. Powstały z dwóch różnych wykrojów na tildę. Choć nie przepadam za czerwienią, w okolicach Bożego Narodzenia ten kolor w ogóle mi nie przeszkadza:) a wprowadza ciepły świąteczny nastrój. Mikołajowym lalom nie mogłam więc zrobić innych sukienek:)

 

Po wykrój drugiej lalki sięgnęłam po raz pierwszy, nigdy nie miałam do niego przekonania i nie wiem czy jeszcze z niego skorzystam. Przyzwyczaiłam się do lalek bez szwu na twarzy i chyba przy nich zostanę.
Do towarzystwa powstała anielica w delikatnym błękicie i o równie błękitnych włosach:)

Wszystkie lale mają zdejmowane spódniczki co, jeśli zostaną zabawką a nie dekoracją, może okazać się bardzo ważne:D:D

To wszystko na dziś, kończę już i serdecznie Was pozdrawiam życząc miłego weekendu:)  Do zobaczenia:) Pa:)

Dalej

1 thought on “Lalki mikołajki i aniołek”

  1. witam.
    śliczne są te Tildy, Bbardzo chciałabym umieć uszyć takie lale, Lubię lalki.Jak byłam małą dziewczynką miałam taką plastikowa lalkę , bardzo ją lubiłam ,niestety ktoś mi ją ukradł, to rysowałam sobie lalki wycinałam ,rysowałam im ubranka, jakiś czas później brat przyniósł mi śliczną lalę .długie czarne włosy , która płakała wydając dźwięk mama.hm, dałam jej na imię Aldonka kochałam tą laleczkę dbałam o nią wiele lat była ze mną, aż nagle zniknęła, byłam już dorosłą dziewczyną, ale ta lalka miała dla mnie wyjątkową wartość ,była jak przyjaciółka, szukałam ja wszędzie , ale nie znalazłam. Kiedyś byłam u ciotki ,pani po 60roku życia i?? u niej na łóżku na piernatach siedziała moja Aldonka.ciotka wyjaśniła mi w jaki sposób znalazła się tam, było mi przykro. ale lalki nie zabrałam , Mijały lata. Zapomniałam o swojej Aldonce. Miałam swojego lalka,żywego, Mój syn był już dorosłym człowiekiem ,gdy nagle przyśniła mi się moja lalka Aldonka która leży na śmieciach usypanych z gruzu , Opowiedziałam znajomej ten sen ,a ona wyjaśniła mi że właśnie syn mojej ciotki sprzedał dom ,Dom został zburzony. No proszę pomyślałam przecież to była tylko lalka ,a może miała duszę?? tak też jak patrzę na Tildy mam wrażenie że te lale mają duszę, Z poważaniem dla telentu-Monika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.