0

kolorowe misie

Zobacz blog

W moich pudłach robi się coraz więcej końcówek motków, na które nie mam pomysłu. Raz na jakiś czas staram się je wykorzystać w jakiś sposób, żeby zrobić nieco miejsca. Zbliżał się Dzień Dziecka, więc wpadłam na pomysł, że zrobię po misiu dla moich synów i chrześnic moich oraz mojego męża. 

Włóczka/kordonek: Madame Tricote Merino Gold Batik Design, kordonek Maxi
Druty/szydełko: szydełko 2,7 mm
Inne: kulka silikonowa, bezpieczne oczy 
Wzór: własny 
Resztkami, które wykorzystałam były końcówki Madame Tricote Merino Gold Batik Design. Włóczka okazała się dość cienka na szydełku i ciężko się nią cokolwiek robiło. Postanowiłam, że dodam do włóczki kordonek w jednym z kolorów, które są w danej włóczce. Będzie to widoczne na dalszych zdjęciach, gdzie misie będą pokazane z bliska. 
Misie wykonałam dla chłopców oraz dziewcząt. Dziewczęce misie są w utrzymane w kolorach różowych i fioletowych z niebieskim. 
Natomiast chłopięce w kolorach mniej żywych, stonowanych, czyli szary, beżowy i niebieski. 

Trzy misie są zrobione z włóczki niebiesko różowej połączonej z białym, różowym lub niebieskim kordonkiem. 

Czwarty miś w wersji dziewczęcej jest w różnych odcieniach fioletowego z domieszką niebieskiego. Dodatkiem był różowy kordonek.

Pierwszy miś chłopięcy jest z włóczki beżowo niebieskiej i niebieskiego kordonka. 
A drugi z szarej cieniowanej włóczki i białego kordonka. 

Wszystkie misie mają założone bezpieczne oczka oraz wyszyte brwi, nos i usta. Misie nie mają doszytych wypukłych pyszczków – taka mała odmiana od robionych przeze mnie tradycyjnych misiów.

Misie były dla eksperymentem połączenia cieniowanej włóczki i jednokolorowego kordonka. Jednocześnie wykorzystałam kilka zalegających końcówek motków po szalach i swetrach. Podoba Wam się taki sposób wykorzystania resztek? Co myślicie o efekcie jakie dało połączenie włóczki z kordonkiem? 

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.