0

Kolejkowa Rewolucja

Zobacz blog

Dzisiaj post „niehandmade’owy”, ale dostałam informację o bardzo fajnej akcji, którą muszę się z Wami podzielić 🙂

Kilka miesięcy temu, gdy jeszcze pomykałam po świecie z brzuszkiem, spotkało mnie wiele miłych, ale także przykrych sytuacji, które są takimi drobnymi zdarzeniami, ale zapadają w pamięć na dłużej. Będąc na zakupach w jednym z hipermarketów otworzyła się dodatkowa kasa, cały tłum rzucił się z koszami do kolejki. Pan, który dotarł do taśmy pierwszy, zauważył mnie zbliżająca się z koszykiem i ciążowym brzuszkiem. Narażając się na złośliwości oburzonych klientów, zablokował przejście i przepuścił mnie na początek kolejki. Z kolei wiele razy zdarzyło się, że w autobusie czy tramwaju pełnym młodych ludzi, miejsca ustępowały mi starsze Panie.

Ja mam raczej dobre doświadczenia w tym temacie, ale znam kilka niemiłych historii, które spotkały ciężarne. Ciąża to nie choroba, oczywiście, ale ile razy w tłumie, upale z mdłościami trzeba było stać w kolejce lub autobusie słaniając się na nogach, bo ktoś nie chciał wykazać się odrobiną empatii?

Z pomocą przychodzi KOLEJKOWA REWOLUCJA. Jest to akcja, która ma na celu nagłośnienie tematu kultury i dobrych manier w miejscach publicznych. Przede wszystkim wyrobienie w społeczeństwie dobrego nawyku przepuszczania w kolejkach kobiet w ciąży.

Trzymam za akcję mocno kciuki i liczę na jej powodzenie.

A Wy jakie macie doświadczenia w tym temacie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami!

Kolejkowa Rewolucja

 Kolejkowa Rewolucja

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.