0

Kocyk z kaktusami

Zobacz blog

Materiał minky można pokochać, ale można się też do niego zrazić. Nasze pierwsze spotkanie nie należało do przyjemnych. Nie chciał współpracować, strasznie się rozciągał i kruszył. Gdyby nie to, że jest mięciutki i delikatny nie podchodziłabym do zabawy z nim kolejny raz.

 

 

Kocyki minky może są już przereklamowane, ale chciałam, choć jednego uszyć dla naszego Synka. Do beżowego minky dobrałam tkaninę bawełnianą w kaktusy.  Samodzielne uszycie kocyka minky wychodzi dużo taniej nić kupienie go sklepie. Najważniejsze to dobrze skroić tkaniny, spiąć je szpilkami, co 1,5 cm, aby minky się nie rozciągało w kolejności: bawełna lewa strona, minky prawa strona i na spód otulina.

 

 

 

Wszystkie boki należy ze sobą zszyć ok. 1 cm od brzegu materiału. Trzeba pamiętać, aby zostawić ok. 15 cm materiału na wywinięcie tkanin. Brzegi kocyka można zostawić kwadratowe, ale dużo ładnie wyglądają zaokrąglone. Nadmiar tkaniny obciąć, pozostawiając ok. 1 cm, aby szew się nie rozpruł. Po wywinięciu, otwór zszyć ręcznie igłą i nitką.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak się prezentuje kocyk z kaktusami w koszu Mojżesza 🙂

 

 

 

 

 

 

Post Kocyk z kaktusami pojawił się poraz pierwszy w Kasmatka.

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.