0

Kartka na specjalną okazję

Zobacz blog

Ostatnio modne zrobiło się ofiarowanie czegoś innego niż tradycyjny ‚prezent’. Mam tu na myśli, że często rezygnujemy z uszczęśliwiania kogoś nietrafionym drobiazgiem i ofiarowujemy karty podarunkowe, kupony, gotówkę. Taki prezent jest super, ale też potrzebuje odpowiedniej oprawy.
Razem z Sis zrobiłyśmy naszym Rodzicom podobny prezent. Nie będę się wdawać w szczegóły. Powiem tylko (żeby było jasne dlaczego na kartce pojawiły się pewne życzenia), że jest to prezent na Rocznicę Ślubu. Sis oddała w moje ręce zrobienie kartki. Dziękuję jej za zaufanie 🙂 Ale w ten sposób sprawa stała się o tyle poważniejsza, że kartka musiała się spodobać i Sis, i Rodzicom, a do tego musiała pomieścić prezent – kupony wydrukowane na kartkach A4.
Pomysł od razu padł na kartkę w formie koperty. Rada w radę zdecydowałyśmy na wzór składający się z czterech kółek (u mnie o średnicy 16 cm). Tak wygląda tył sklejonej kartki z kółek:
Jeśli mogę coś doradzić: poukładajcie sobie kółeczka porządnie i dopiero zacznijcie sklejać. Wbrew pozorom nie jest to bowiem taka ‚łatwizna’, jak się wydaje na pierwszy rzut oka 😉 Wstążeczkę przykleiłam klejem na gorąco. 
Wewnątrz również klejem na gorąco przykleiłam drugą wstążeczkę, którą związałam nasz podarek. Są tam też życzenia. Wzór tandemu znalazłam gdzieś w Internecie i sama rysowałam go cienkopisem.
No i po raz kolejny okazało się, że umiem! 😉 To moja pierwsza tego typu kartka i wyszła naprawdę elegancko. Po złożeniu i związaniu wygląda tak:
To naprawdę świetny pomysł na zapakowanie ‚prezentu’, ale równie dobrze może to być po prostu taka bardziej wypasiona kartka z życzeniami 😉

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.