0

Jeszcze jedna bluzka z rosyjskiego wykroju

Zobacz blog

Powoli uzupełniam swoją garderobę. Uszyłam kolejną bluzkę z długim rękawem, tym razem z tkaniny ze sklepu Natan, która została opisana przez sprzedawcę jako jedwabista żorżeta.

Wykrój na tę bluzkę to lekko zmodyfikowany modelnr 4779 ze strony leko-mail.ru.
Zrezygnowałam z falbanki, rękaw przedłużyłam, zmarszczyłam i dół wykończyłam lamówką o szerokości ok. 1,5cm.
 
Nie chciałam mieć pod szyją kokardy, więc dekolt lekko pogłębiłam i samo wiązanie (szarfę) uszyłam węższą i dłuższą niż w oryginalnym modelu.

Bluzkę uszyłam szybko i sprawnie, ponieważ nie musiałam nic dopasowywać – wykrój jak zawsze był idealnie dostosowany do moich wymiarów  🙂 Przekonałam się po raz kolejny zamawiając wykrój na wymiar, że nie warto oszukiwać samej siebie. Trzeba się zmierzyć stojąc swobodnie, nie wciągać brzucha, nie ściskać się centymetrem podczas mierzenia. I wtedy można mieć pewność, że wykrój nie będzie wymagał poprawek.

Kolejna bluzka powędrowała do mojej szafy, a ja mam już skrojoną następną. Tym razem będą moje ukochane groszki – czarne na białym tle 🙂

 
Wreszcie mogę wyjść na zewnątrz żeby zrobić zdjęcia 🙂 W ogrodzie już widać wiosnę. I chociaż w nocy temperatura potrafi jeszcze spaść poniżej zera, to w ciągu dnia temperatury są dodatnie, nawet powyżej 10 stopni. Krokusy już kwitną, hiacynty i tulipany nieśmiało wschodzą, a kiedy zaświeci słońce, widać pracujące pszczoły 🙂

Pozdrawiam serdecznie

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.