0

Jaki materac wybrać do spania?

Zobacz blog

Jakość snu uzależniona jest od wielu czynników. Wśród nich znajduje się m. in. odpowiedni nastrój. Ale dobry sen zapewnia także czysta i świeża pościel oraz odpowiednio dobrany materac. Okazuje się, że łóżko spełniające nasze potrzeby i pozwalające na pełny relaks oraz odpoczynek znacznie poprawia naszą kondycję fizyczną i psychiczną.

Wybór powinien być przemyślany!
Dobrze dobrany materac do spania nie tylko poprawia ogólne samopoczucie, ale również ma ogromny wpływ na nasz wygląd i nasze zdrowie. Chodzi przede wszystkim o kręgosłup, który przy odpowiednim podparciu odpoczywa, a co za tym idzie, jest zdrowy i nie sprawia użytkownikowi łóżka bólu. Stąd wybór materaca jest ważny pod kątem tego, czy nasz organizm dzięki niemu będzie wypoczęty.Rodzaje materaców do spania
Na rynku obecnie istnieje szeroki wachlarz asortymentu, nie tylko łóżek, ale także materaców. Są one dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkowników oraz do budowy naszego ciała.

Wśród materaców można wyróżnić:
  • Piankowe – nie posiadają sprężyn, są tańsze, ale również szybciej ulegają eksploatacji. Zalecane są przede wszystkim dla dzieci oraz osób o średniej wadze ciała. Ich grubość jest zróżnicowana i waha się w granicach od 6 do 24 cm. Mogą być wykorzystywane jako standardowe materace do łóżek czy też jako nakładki do łóżka.
  • Termoelastyczne – posiadają wysokiej jakości włókno ortopedyczne i minimalizują bóle kręgosłupa. Są uznawane za jedne z najwygodniejszych materaców. Zapobiegają powstawaniu odleżyn oraz drętwieniu kończyn.
  • Kieszeniowe – posiadają sprężyny kieszeniowe, dzięki czemu pasują do każdej kategorii wiekowej oraz wagowej. Są bardzo wygodne i zrobione z ogromną starannością, co sprawia, że ich jakość się wysoka.
  • Wysokoelastyczne – są wykonane z tzw. zimnej pianki, co sprawia, że osoba z niego korzystająca ma odpowiednie parametry snu. Tego typu materace są tak zrobione, że zapewniają dużą przewiewność oraz minimalizują problem bolącego kręgosłupa. Podobnie jak termoelastyczne, przeciwdziałają drętwieniu kończyn czy pojawieniu się odleżyn. Polecane są osobom, u których występuje nadmierna potliwość.Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.