0

Jak uszyć zasłonę z falbanką | how to sew a frilly curtain

Zobacz blog

Od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem uszycia załon kuchennych, ale nie takich zupełnie prostych, chciałam coś od siebie dodać, a na myśl przyszła mi falbanka. Przeszukałam net i znalazłam ogromne ilości tutoriali jak uszyć poszewki na poduszkę z falbanką, natomiast znalazłam jeden tutorial naprawde świetny, własnie nt. zasłonek kuchennych http://simplygloria.com/how-to-sew-ruffled-kitchen-curtains/. Te zasłony skradły moje serce i w sumie wydawały mi się nie za trudne do uszycia. Na początku chciałam uszyć dwie falbanki, ale jak przemierzyłam materiał, okazało się, że na dwie mi nie wystarczy. No więc uszyłam z tylko jedną, a efekt i tak bardzo mi się podoba!

I was planning to sew kitchen curtains, but I wanted them not to be too simple. I thought of adding something more, a frill crossed my mind. I searched the internet and found a bunch of tutorials showing how to sew frilly pillowscases and one tutorial, which was really inspiring and helpful, i.e. http://simplygloria.com/how-to-sew-ruffled-kitchen-curtains/ I loved the effect and considered it easy enough to try. Intitially, I wanted to add two layers of frills, but after I did measurements, I found out I didn’t have enough fabric. Anyway, even with only one frill I like the curtain a lot!

Zaczęłam od wycięcia prostokąta o takim wymiarze, jaka miała być zasłona, obszyłam wszystkie brzegi.

I started with cutting a ractangle of the size I wanted my curtian to be. I hemmed all edges.


Potem wycięłam paski szerokie na 5 cali. Długość pasków wynosiła 150% długości zasłony (zakładając, że zasłona ma 2 metry szerokości, pasek miał 3 metry).

Then, I cut stripes of 5″ inches wide. The lenght of the stripes was 150% of the curtain lenght (assuming the curtain is 2 meters wide, the strip was 3 meters long).

Jeden brzeg paska obszyłam…

I hemmed one edge of the strip…

…a drugi zakończyłam zyg-zakiem.

…and zigzagged the other.

Pasek marszczyłam przyszywając go do dolnej krwawędzi zasłonki.

Then I scrunched up the strip as I was sewing it onto the bottom of the curtain.

Na sam koniec przyszyłam cieniutki pasek tkaniny, żeby zakryć miejsce przyszycia falbanki.

The very last step was to sew a narrow strip just to cover the stiches.

Z efektu jestem zdecydowanie zadowolona 🙂

I really like the curtain! 🙂


Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.