0

"I can’t keep calm…" – torba dla właściciela border collie

Zobacz blog

Pamiętacie Zaksę – psa rasy border collie? W zeszły weekend zahaczyłam o poznańską Cytadelę i zawody Latających Psów. To była świetna okazja, by zrobić kilka zdjęć w plenerze torbie, którą uszyłam i zmalowałam śmieszny psio-borderowy cytat.☺

Zaksę – psa rasy border collie – mogliście poznać z rękodzielniczego spaceru nad Rusałką.

Korpus torby z border collie uszyłam z czarnego, grubego materiału kilka tygodni wcześniej (w sensie, na kilka tygodni przed Wielkanocą). Na paski nie starczyło materiału, dlatego na ich wykonanie wykorzystałam grubsze płótno, z którego uszyłam fartuch dla blogera.

Przez to, że rudy koteł Putin spał na mojej kupce wstydu (o tym więcej na grupie FB poświęconej Akcji:Reperacji) – okłaczył calutką torbę! Musiałam przed malowaniem oczyścić materiał ze zbędnych „elementów”.
Takie czyszczenie materiału warto zrobić przed głównym aktem malowania. ☺ Podczas tworzenia malunku nie będzie Was tak wkurzać kłębuszek, okruszek ani żaden zbędny kłaczek wplątujący się we włosie pędzli.

Zanim jednak wylejecie farby na materiał – pod spód należy włożyć podkładkę lub kartkę papieru (ale podkładki są lepsze, bo przy nadmiarze farby się nie przyklejają na amen do malowanej powierzchni). Dzięki temu malunek nie przebije się na pozostałe warstwy materiału ani nie pobrudzi np. blatu biurka czy stołu.
Oczywiście, malowałam odręcznie i bez szablonów – bo tak mi lepiej. Nic mnie nie ogranicza i mogę improwizować. Z tego powodu nawet wzór, który maluję drugi lub trzeci raz, jest inny za każdym razem.Niestety, rudy mruczący łobuz chyba się obraził, że po raz kolejny tworzę torbę z malunkiem psa. Nieoczekiwanie wlazł mi na napis, który w pełni nie wysechł i rozmazał nieco farbę. Co za zbój!


Torba była prezentem wielkanocnym. Chłopak ma border collie – Zaksę właśnie – stąd pomysł na taki psi, borderowy malunek.
Materiał wolałam dać czarny, żeby był bardziej męski niż uszyta torba z ręcznie malowaną psią łapą. ☺ „I can’t keep calm, I have border collie” – tekst idealnie odzwierciedla codzienne życie z borderem! ☺ To psy pełne energii, wesołe, a Zaksa jest ostatnio strasznym pieszczochem. Nic, tylko rzucać piłki, frisbee i głaskać

To kolejna uszyta i ręcznie malowana torba z border collie. Wcześniejsza torba, z podobizną psa – Zaksy we własnej psiej osobie, powstała pod koniec zeszłego roku.


Poniżej Zaksa już po łapaniu frisbee (dlatego tak zieje). Chyba głównie ze zmęczenia była w stanie na spokojnie zapozować z torbą. ☺Pssst! 22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt. Pamiętajcie o tym, że zwierzak nie gęsi, swoje prawa mają. Ej, chwilunia…!
No, w każdym razie nie bądźcie mendami bez serca. Wygłaszczcie swoich pupili, karmcie je z głową, koty to nie roślinożercy, a czekolada dla psów jest zabójcza.

Zróbcie coś dla swojego zwierzaka – zobaczcie jak uszyć legowisko z odzysku lub instrukcje jak stworzyć zabawkę dla kota (też z recyklingu).


Łapcie pozdrowionka i życzenia miłego dnia tak, jak bordery łapią frisbee! ☺

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.