0

grzechotka tygrysek

Zobacz blog

Wraz z liskiem zrobiłam dla synka koleżanki grzechotkę. Miałam do dyspozycji włóczkę, która pozostała z liska, więc powstała grzechotka tygrysek. 

Włóczka: Alize Cotton Gold
Druty/szydełko: szydełko 2,7 mm
Inne: kulka silikonowa, bezpieczne oczy 
Pierwszy raz robiłam maskotkę – grzechotkę. Zastanawiałam się jakiś czas czy w jakiś sposób usztywnić rączkę maskotki. Jednak nie miałam pomysłu, co mogłabym włożyć do środka, a jedyne co mi przychodziło do głowy było albo zbyt twarde (kawałek drewna), albo mogło wyjść z robótki za jakiś czas (drucik). Zabawka jest dla niemowlaka, więc nie mogło do takiej sytuacji dojść i ostatecznie wypełniłam ją mocno kulką silikonową. 
Na głowie zamontowałam bezpieczne oczy oraz wyszyłam nosek i usta. Maskotka jest czarno – pomarańczowa, więc użyty przeze mnie czarny kolor do wyszycia nosa i ust oraz bezpieczne oczy są słabo widoczne. Biała włóczka jakoś mi nie odpowiadała, a o białym filcu pod oczami pomyślałam już po zamontowaniu oczu. 

Grzechotka w głowie ma włożone metalowe małe dzwoneczki, które są zamknięte w dwóch plastikowych nakrętkach od butelek, sklejonych taśmą. Dzięki temu grzechotka delikatnie grzechocze.

Mały Kubuś już otrzymał zabawkę i bawi się nią ku mojej radości, a zwłaszcza ku radości swojej mamy.
Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.