0

Domalowywanie tła do obrazka

Zobacz blog
Dzień dobry wszystkim 🙂
Dziś kuferek w iście karnawałowym stylu, stworzona dla wyjątkowej Kobiety. Zmieści spora część jej skarbów.
Podobnie, jak przy wielu innych pracach na dużej powierzchni, okazało się, że upatrzony motyw z papieru do decoupage nijak się ma rozmiarami do zaplanowanej pracy. Czasem taki motyw da się ubrać w ramkę, lub inną dekorację, ale czasem nie jest to możliwe, więc cóż, trzeba było domalować brakujący kawałek grafiki.

Motyw z papieru był niewielki i wkomponowanie go w sensowna całość wymagało trochę pracy.  Po przyklejeniu obrazka, zalakierowałam go (w razie konieczności poprawek, farbę łatwiej ściera się z lakierowanej powierzchni) i zaczęłam domalowywać tło. Na początek brązy. Dopasowywałam kolory i kładłam je małymi plamami, w niektórych miejscach „poprawiając” obrazek.

Stopniowo zwiększałam zamalowywaną powierzchnię, Potem dodawałam jasne barwy: żółte czerwone, a na sam koniec biel. W ten sam sposób malowałam boki kuferka, przedłużyłam też etolę damy na jego przód.

Kiedy już brzegi obrazka całkowicie zniknęły w kolorowych smugach, zalakierowałam całość i dodałam szablonowe złote róże.

Wnętrze kuferka zrobiłam w tej samej kolorystyce i z tym samym różanym motywem.

Nie każdy obrazek podjęłabym się uzupełnić, ale niektóre grafiki możemy wtopić w tło dość łatwo i na różne sposoby, dodając im przestrzeni, albo dynamiki. To świetna zabawa 🙂
Pozdrawiam serdecznie 
Ola Wu

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.