1

DIY – filcowa ubieranka

Zobacz blog

Długo przeszukiwałam internety w poszukiwaniu ciekawej ubieranki dla Hanuszki. Chcieliśmy kupić coś niepowtarzalnego, ale nie mogłam niczego takiego znaleźć (w przyzwoitych pieniądzach). Papierowa ubieranka od razu odpadła ze względu na swoją nietrwałość. No i wtedy pomyślałam o filcu. Oczywiście, że nie jedna i nie ja pierwsza;) 

Podobnych projektów w sieci jest cała masa, więc trochę poszperałam, trochę się zainspirowałam i stworzyłam swoją, trochę wzorowaną tej, o TUTAJ. Z tą różnicą, że włosy zrobiłam nieco inaczej. Wszystkie ubranka także pochodzą w moich „wykrojów”, które oczywiście możecie pobrać z bloga:)

Potrzebne będą Wam:
  • filc
  • nożyczki
  • maszyna do szycia lub klej PVA lub do tkanin
  • wykroje, które możecie pobrać niżej lub swoje własne;) 
  • mulina do wyhaftowania oczu i ust
Wszystko co musicie zrobić to wybrać odpowiednie kolory, wydrukować i wyciąć wykroje najpierw z papieru potem z filcu. Jeśli macie maszynę możecie obszyć wykrojone części, będą wyglądały zdecydowanie ładniej. Jak widzicie na zdjęciach nie obszyłam wszystkich swoich wykrojów, a to dlatego, że zakupiony filc jest zbyt „luźny” i moja maszyna niestety wciąga go do środka. W przypadku niektórych ubranek musiałam użyć kleju do przyklejenia aplikacji. 
Lalę warto zrobić z podwójnej warstwy. Filc na moją lalę pochodził z innego źródła. Jest cieńszy i bardziej zbity więc nie wchodził mi w maszynę, dlatego spokojnie mogłam obszyć lalę. Pamiętajcie by przed zszyciem lub sklejeniem warstw lalki wyhaftować oczy i usta:)

Po wycięciu włosów należy je naciąć tak, by grzywka znajdowała się na pożądanej wysokości – u mnie na wysokości uszu:) Warto je też obszyć na maszynie.

A co w tym czasie robi dzieć?

Dzieć trochę upaprany wcześniejszymi poczynaniami z farbkami lub czymś podobnym;)
A tu już gotowy projekt – filcowa ubieranka razem z tablicą filcową z poprzedniego posta, którą znajdziecie klikając w zdjęcie poniżej.

Wykroje na lalkę i ubrania możecie pobrać i wydrukować z bloga, możecie też wymyślić coś swojego:) Ubieranka to tylko jedna z propozycji, bo tablicę i filc można wykorzystać do zrobienia gier edukacyjnych, historyjek, mini autostrady i wielu, wielu innych:) Macie jakieś własne pomysły? Podzielcie się:)

Niestety oryginały wykrojów co rusz ulegały zmianom, a finalnie zostały uśmiercone przez Hankę, tak by tylko ona jedna miała taki zestaw:) Dlatego też musiałam większość odrysowywać z gotowych ubranek. wybaczcie, proszę, zatem jakość rysunków;) Można też pobrać je w PDF o tutaj => WYKROJE.PDF.
Miłego Tworzenia:)

Dalej

1 thought on “DIY – filcowa ubieranka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.