Demelza

Zobacz blog
Witajcie!
Jakiś czas temu wspominałam o szydełkowym sweterku, który postanowiłam zrobić.
Ponieważ włóczka, która była polecana do tego projektu jest trudno dostępna w Polsce, zastąpiłam ją włóczką o zbliżonych parametrach (Drops Lima).

Ze sweterka jestem całkiem zadowolona. Najbardziej zachwyca mnie oczywiście jego kolor, który producent określił jako „petrol”(benzyna). Na zdjęciach kolor niestety jest przekłamany.

Wzór nie jest szczególnie trudny ale opis nie jest wg mnie zbyt precyzyjny. Wydawało mi się, że jeśli coś jest opisywane w 4 częściach to opis będzie bardzo szczegółowy. Być może pewne problemy wynikały z mojej winy: nie jestem przyzwyczajona do szydełkowania ubrań na podstawie opisów i początkowo miałam np. wątpliwości czy szydełkowanie do markera jakimś wzorem oznacza, że oczko w którym jest marker mam przerobić tym wzorem. Zastanawiało mnie też dlaczego między drugim i trzecim markerem jest więcej oczek niż między czwartym i pierwszym (po obu bokach swetra). Ponieważ ta różnica wynosiła w przypadku mojego rozmiaru 2 oczka, postanowiłam nieco przesunąć te markery, aby było bardziej symetrycznie. Nie znalazłam nigdzie informacji z czego wynika ten brak symetrii i do tej pory nie wiem czy było to celowe ze strony projektantki.

Drugi problem miałam z rękawami. Wg opisu oczka dodaje się na początku okrążenia, a po przerobieniu dwóch kolejnych rzędów dodaje się jedno oczko na końcu. Niby ma to sens ale w związku z tym, że robótkę po zakończeniu okrążenia odwracamy to wychodzi na to, że wszystkie te dodatkowe oczka będą z tej samej strony. Moje zamiłowanie do symetrii znowu wzięło górę i dodawałam oczka zawsze na początku okrążenia i dzięki temu są raz z prawej strony, raz z lewej.

Rękawy zrobiłam trochę dłuższe i o dwa oczka szersze u góry.
A teraz zdjęcie dla tych, którzy nie blokują próbek. Oba rękawy zrobiłam takim samym szydełkiem, z takiej samej ilości rzędów. Różnica wynika z blokowania (po zmoczeniu rękaw w magiczny sposób się powiększył). Na zdjęciu jeden rękaw jest zblokowany (ten większy), drugi jeszcze czeka na blokowanie (ten mniejszy). Różnica jest spora więc myślę, że warto poświęcić czas aby zrobić próbkę, zblokować ją i dopiero potem dokonywać obliczeń.

Pozdrawiam Was gorąco!
Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *