0

Delikatna też bywam

Zobacz blog

Mozaika, mozaika – jak zapowiadałam.Miałam ochotę na inną, ale zrobiło sie tłoczno od tamtego wzoru, wybrałam więc inną. Gdybym wiedziała ile trudności będzie przy zdjęciach, to kto wie… Włóczka trudno ustawia sie do zdjęcia ze swoim kolorem, a mozaika jest delikatna, więc też wymaga duzo pieszczoty. Pieściłam ile mogłam, ale umiejętności zabrakło. 
Szczególnie Zagrodowy sock buntował sie i urodę chował. To takie burzowe niebo wyfarbowane przez Magdę . Strona sklepu nie istnieje (taki komunikat mam), co zupełnie zbija mnie z pantałyku (cokolwiek to jest) Podam więc stronę z facebooka (mam wątpliwości czy aktualna). Pojawia sie niepokój co sie dzieje z Magdą?? może coś przegapiłam.TU. Drugi kolor, mniej grymaśny do zdjęcia to Rambing Rose Eden Cottage Yarns z Inspiracji TU, zakupiony przed wiekami. Razem wyglądają, wg mnie ślicznie, co – jak zaznaczyłam – niekoniecznie widać na zdjeciach. 
Wzór chusty TU, ja nabyłam książkę – i to był dobry pomysł. Przeżyłam chwile zwątpienia, bo opis tylko po niemiecku, a poza tym nieco inny schemat opisu, inny od tych, do których przywykłam. Na szczęście, czasem miewam olśnienia intelektualne i teraz była ta chwila. Ostatecznie chusta jest, delikatna w kolorze, taka nieśmiała panienka z lekkim rumieńcem. Po moich ostatnich szalonych , ostrych, – ta jest jakby z innej baśni. Powtórzę – zdjęcia nieco urody odbierają jej. Taka przymglona, jak mgły jesienne – ale sliczna.
Robiłam częśc mozaikową drutami nr 3,5, a „francuza” – nr 3,25. uważam, że ta podpowiedź Joli jest bardzo trafiona i ja ją stosuje. Zblokowała się bez trudności, wszystko jednakowo – czyli tak jak ma być.
Włóczka – wyrobiłam po 133 g każdej. Chusta jest duża, 200 cm x 82 cm. Jest asymetryczna.

 Na tym zdjęciu prawie zgodne kolory, z oryginałem.

Prawie „jak żywa”. Cieszę sie, że mimo zwątpienia powstała. Czy komuś sie podoba?
Zapraszam – jeżeli juz zajrzałaś, to napisz jak Ci sie podoba, albo nie podoba. U mnie robota chust bedzie trwała, chociaż – jak juz pisałam_- rozsądek mówi : przestań, nie starczy życia bys je wynosiła. Rozsądek sobie, a ja sobie. 
Dobrego dnia :)Dziekuję za odwiedzenie mnie.

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.