0

chusta Dancing butterflies

Zobacz blog

Prawie rok temu baaardzo spodobał mi się wzór na chu, znaleziony na Ravelry. Kiedy tylko skończyłam co miałam do zrobienia na drutach, wzięłam się za robienie tej chusty i skończyłam ją….. kilka miesięcy temu. Chciałam jej zrobić jakieś fajne zdjęcia, ale albo nie miałam jak albo zapominałam aparatu. Ostatecznie zdjęcia są takie jak zwykle, w warunkach domowych. Nie chciałam dłużej odkładać pokazania tej chusty na blogu, bo i tak już swoje odczekała. 

Włóczka: Madame Tricote Merino Gold Batik Design 
Druty/szydełko: druty 4,5 mm 
Wzór: https://www.ravelry.com/patterns/library/dancing-butterflies

Chusta robiona jest od góry, potem są dodawane oczka po bokach i wrabiany jednocześnie wzór skrzydeł motyla, co sugeruje nazwa wzoru i przede wszystkim jest widoczne na chuście. Według mnie jeden rzut oka od razu przywodzi na myśl skojarzenie ze skrzydłami motyla. 

Skrzydła rozchodzą się na dwa boki symetrycznie. 
Pomiędzy skrzydłami oraz po ich zakończeniu, wrabiany jest wzór ażurowych rombów. 
Na samym końcu są zrobione łańcuszki na szydełku. We wzorze jest też rozpisany sposób zakończenia poprzez zrobienie pikotek na drutach, ale mi bardziej odpowiadał i technicznie i wizualnie sposób z szydełkowymi łańcuszkami. 

Cała chusta prezentuje się fantastycznie. Jest dość duża i cienka. Można ją spokojnie otulić szyję jak i zarzucić na ramiona. Zrobienie zdjęć utrudniała jej wielkość. Zwyczajnie ciężko mi było znaleźć dla niej tak dużą i jednolitą powierzchnię, żeby ją pokazać. Ostatecznie widzicie ją jak widzicie, inaczej po prostu nie mogłam jej sfotografować. 

Chociaż chusta wygląda na dość skomplikowaną, to wzór nie jest wcale taki trudny. Jest rozpisany graficznie i opisane są oznaczenia. Robi się go bardzo przyjemnie, a uwidaczniające się skrzydła zachęcają bardziej do dalszej pracy budząc ciekawość. 

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.