0

Carska Rosja

Zobacz blog

czas na kolejną pracę konkursową dla Royal Stone 🙂
„Rosyjska Primabalerina” – temat nawiązujący do tortu Pavlovej, ale też do postaci samej Anny, do baletu, do Rosji…
I wszystkie te inspiracje starałam się „upchnąć” do jednej pracy. Wymyśliłam sobie naszyjnik jak bezowy deser, który według miejskich legend powstał, gdy primabalerina poprosiła o „coś lekkiego”. Miało być:
a) bezowo
b) rosyjsko i bogato
c) lekko, koronkowo
Piękna antyteza na początek pracy!

Upchnęłam w tę kolię wszystkie błyskotki, jakie przyszły mi do głowy – są więc rubinowe rivoli nawiązujące do granatu na zdjęciu, taśma cyrkoniowa (debiut w moich zasobach), perełki i koraliki toho o lustrzanym i kryształowym wykończeniu,
Kompozycja składa się z 7 elementów o różnej wielkości. Pierwotnie miały być ostro zakończonymi łezkami, które w mojej głowie tworzyły bardziej nowoczesną formę, ale w pewnym momencie mi się odwidziało i zaczęłam wycinać łezki w kształt widoczny na zdjęciu. I wtedy zaczął się lament pt. 
„no i cały misterny plan poszedł w pizdu.”
Były łzy, wyrywanie włosów z głowy i biadolenie, bo kilkoma nieprzemyślanymi cięciami stworzyłam sobie sytuację, z której nie umiałam wyjść.
Jak to teraz obszyć? Jak połączyć?
Ostatecznie jakoś wybrnęłam. Tył podszyłam beżową alcantarą a elementy połączyłam, zszywając ze sobą „murek”. Niewielka ruchomość względem siebie pozwala na bardziej naturalne ułożenie naszyjnika.
Zamiast nowoczesnej formy wydłubałam carską, zamiast ostrego wykończenia – koronkowe.
Naszyjnik jest dość krótki (najmniejsze elementy leżą już nie na dekolcie, a na ramionach) i dość ciężki. 😉
Kiedy wszystko było gotowe, zostało tylko zrobienie zdjęć… którym mój aparat typu „małpka” kompletnie nie podołał. Trzeba było uśmiechnąć się do kolegi-Tomasza, który po godzinie przeklinania wreszcie pokonał Primabalerinę :).

a tu możecie wesprzeć mnie lajkiem i miłym słowem, pomagając w „walce” o nagrodę publiczności 🙂
https://www.facebook.com/fanpageroyalstone/photos/pb.168049649875207.-2207520000.1430902558./1065816093431887/?type=3&theater

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.