0

Adwentowo – świąteczny wianek – tutorial

Zobacz blogZobacz blog

Zwyczaj zdobienia domostw wiankami na dobre zagościł w naszej kulturze. Przywędrował on z Niemiec. 


Wieniec adwentowy najczęściej wykonuje się z gałązek drzew iglastych – jodła pospolita, świerk srebrzysty, sosna zwyczajna, daglezja zielona. W środku stawia się 4 świece – 3 z nich mają być w kolorze fioletowym, a jedna (symbolizująca trzecią niedzielę adwentu) – różowa. Każdą z tych świec zapala się w kolejne niedziele adwentu. Mają one przypominać o upływającym czasie do narodzin Jezusa. Zapalanie świec stawia pytanie „Czy jestem gotowy?” na Jego przyjście. Zapalanie świec symbolizuje światłość jaką nazwał się sam Jezus „Jam jest światłość świata, kto idzie za mną,nie chodzi w ciemnościach, ale będzie miał światłość żywota” (J.8, 12).

„Pierwszą świecę zapala się w I niedzielę adwentu – symbolizuje ona przebaczenie grzechu nieposłuszeństwa Adamowi i Ewie przez Boga. Drugą zapala się w II niedzielę adwentu – symbolizuje ona wiarę patriarchów Narodu Wybranego w dar Ziemi Obiecanej.
Trzecią świecę zapala się w III niedzielę adwentu – symbolizuje ona radość króla Dawida świętującego przymierze z Bogiem.
W IV niedzielę adwentu zapala się ostatnią ze świec – symbolizuje ona nauczanie proroków zapowiadających przyjście Mesjasza i Jego Królestwa pokoju i sprawiedliwości.” *
Źródło informacji 

Wieniec symbolizuje także rodzinę oczekującą i przygotowującą się na godne spotkanie z Jezusem.

Jak zrobić wianek? 
Jest wiele sposobów, wiele materiałów do zdobienia. 
Do wykonania wianka przygotowałam:
➪ wianek ze słomy;
➪ przezroczystą, białą wstążkę;
➪ orzechy włoskie;
➪ 2 rodzaje szyszek;
➪ drewniane gwiazdki i serduszka
➪ pistolet do kleju na gorąco;
➪ pałeczki kleju;
➪ nożyczki.

Zaczynamy od przyklejenia początku wstążki do słomy i owinięcia nią całego wianka. 
Następnie przyklejamy klejem na gorąco poszczególne elementy 
do owiniętego wstążką wianka.


Do wianka można dowiązać wstążkę i powiesić na ścianie, czy na drzwiach. Można też położyć na szklanej podstawie, udekorować gałązkami jedliny i wykorzystać jako dekorację świątecznego stołu.DalejArtykuł Adwentowo – świąteczny wianek – tutorial pochodzi z serwisu Polskie Rękodzieło.

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *