0

204. Obrazkowy kurs na.. obrazek :)

Zobacz blog

Witajcie! 

Zrobiłam dla Was szybki kurs na cudny obrazek na ścianę.  Mój wyszedł bardzo kolorowy i dziewczęcy, na przykład do pokoju dzieciaczka, ale ten tutorial nadaje się na wszelkiego rodzaju obrazki.
Potrzebne będą:
– podobrazie – rozmiar jaki chcecie,
– gesso,
– pasta strukturalna,
– psikadełka wszelkich maści:)
– ozdóbki według Waszego upodobania i tematu pracy,
– pędzle, nagrzewnica, klej na gorąco, coś do nakładania pasty strukturalnej.
  Sposób wykonania:


  Zaczęłam od pomalowania całego podobrazia gesso, które trzeba dokładnie wysuszyć. Ja użyłam nagrzewnicy, ale jak nie macie- zostawcie na chwilę do wyschnięcia. W między czasie przygotowałam sobie ozdóbki i przydasie, które postanowiłam użyć. Lepiej przygotować więcej – kto wie, ile się przyda 🙂 
 Następnie zabrałam się za tło. Moim motywem przewodnim był łapacz snów, więc nie mogło zabraknąć piórek. Użyłam serwetki papierowej w czarne piórka. Na to nałożyłam delikatną warstwę gesso.

  I znowu w między czasie maźnęłam ozdoby gesso, w razie gdybym chciała psikać mgiełkami czy sprejami. 

 Stwierdziłam, że boki są jakieś puste, więc zrobiłam gwiazdki  z pasty strukturalnej przez szablon. Użyłam sztucznego śniegu, dlatego że schnie bardzo szybko i jest bardzo delikatny.

 Po wyschnięciu zaczęła się prawdziwa frajda:) Psikadełka! Ja używam tych domowej roboty z barwników do jajek. Teraz Święta Wielkanocne tuż tuż,więc w sklepach ich jest pod dostatkiem:) 
 Naciapałam, popsikałam, poszalałam i po wysuszeniu znowu lekka warstwa gesso. Nałożyłam ją po to, żeby kolory trochę zbladły i nie wrzeszczały z obrazka.

Jeszcze jedna przymiarka ozdób i jak wszystko pasowało, przykleiłam kompozycję klejem na gorąco. Siebie trochę też, ale na szczęście zdążyłam się odkleić 🙂

Trochę kosmetyki, czyli gwiazdki i perełki na sznurku i efekt końcowy wygląda tak:

Pozdrawiam i miłego tworzenia!!

Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.